Yurtdışında İngilizce Öğretimine Nasıl Başlanır?

Yurtdışında İngilizce öğretmek sizi dünyanın dört bir yanına gönderirken size binlerce para kazandırabilir ve sizi kurtarabilir. Dört basit adımda denizaşırı ülkelerde öğretmenlik yapmayı nasıl başaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Yurtdışında İngilizce öğretmek dünyayı dolaşmanın kolay bir yoludur, binlerce dolar tasarruf etmenize ve yıllarca öğretmenlik deneyimine ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız olan İngilizce konuşma yeteneği ve bir TEFL sertifikası.

Yurtdışında İngilizce öğretmeye başladığınızda, yeni bölgenizi keşfetmek için hafta sonlarını kullanabilirsiniz. Örneğin, öğretim hedefiniz olarak Çin’i seçerseniz, Japonya, Tayvan veya Güney Kore gibi Doğu Asya’nın daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce öğretmek de çok kazançlı olabilir. Bu nedenle, daha fazla seyahat için yeniden yatırım yapılabilecek binlerce doları bile tasarruf edebilirsiniz. Popüler öğretim yerlerinin çoğunda yaşamanın maliyeti oldukça düşük olduğundan, tutumlu yaşamak zorunda da değilsiniz.

Yurtdışında Dil Öğretimi
Yurtdışında Dil Öğretimi

Yurtdışında İngilizce Öğretimine Nasıl Başlanır?

İngilizce öğretmek için yurt dışına gitmek, ilk seyahat günlerimde bana yardımcı oldu. Çin’de İngilizce öğretmek çok eğlenceliydi!

Yurtdışında İngilizce Öğretmek İçin Kalifiye Olmak

Bir şey yapmadan önce, kalifiye olmanız gerekir. Çoğu öğretim pozisyonu, bir dereceye ve TEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi) sertifikası veya bir CELTA (Yetişkinlere İngilizce Öğretimi Sertifikası) gibi bir öğretim yeterliliğine sahip olmanızı gerektirir.

Bununla birlikte, ikisinden yalnızca birini veya bazı durumlarda hiçbirini gerektirmeyen bazı pozisyonlar vardır. Ancak bunlar nadirdir ve genellikle o kadar fazla ödeme yapmazlar.

Yurtdışında İngilizce öğretmekle ilgilenenler için en yaygın ve en kolay yeterlilik TEFL’dir. Minimum 120 saatlik çevrimiçi kurs, i-to-i aracılığıyla yapmanızı öneriyorum çünkü makul fiyatlı ve tamamlandıktan sonra kapsamlı bir iş panosuna erişim sağlıyor.

Yurt Dışında İngilizce Öğretimi
Yurtdışında İngilizce Öğretimi

CELTA için kurslar, özellikle daha pahalıdır ve daha zorlu oldukları için oldukça yüksek bir bırakma oranına sahiptir. Ancak üstesinden gelebilirseniz daha da fazla öğretim fırsatı açacaktır. Ayrıca derslerinizi nasıl almak istediğinize de karar vermek isteyeceksiniz. Tüm TEFL kurslarının çevrimiçi bir öğesi vardır, ancak birçoğunun öğreniminizi bir sınıftan yapma seçeneği de vardır.

Çevrimiçi derslere kaydolmayı seçerseniz, bunları istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman yapma esnekliğine sahip olursunuz. Dikkatinizi dağıtmadan kendi hızınızda öğrenebilirsiniz ve çevrimiçi dersler de daha ucuz olma eğilimindedir.

Yine de bir sınıftan çalışmayı tercih etmeye karar verebilirsiniz. Bazı insanlar bir sınıfta kendi hallerine bırakıldıklarından daha iyi odaklanırlar. Öğretmeninize sorular sorabilir, sınıf arkadaşlarınızla notları karşılaştırabilir ve fikirleri birbirinizden sektirebilirsiniz. Ayrıca, bir sınıfta öğretmenlik yapacağınızı biliyorsunuz, bu yüzden bir sınıfta olmaya alışsanız iyi olur.

Tam bir öğretim sertifikası aradığınız iş türü değilse, sizi 140 ülkedeki STK’lara, yeni şirketlere, okullara ve aile yanında konaklamaya bağlayan bir platform olan Worldpackers’a bakmak isteyebilirsiniz.

Yurt Dışında Dil Okulu
Yurtdışı Dil Okulu

Yurtdışında İngilizce Öğretmenliği İşi Bulmak

Kalifikasyonunuz var, bir ülke seçtiniz ve hazır olmaya çok yakınsınız. Yapılması gereken tek şey, bilirsiniz, bir iş bulmak. Neyse ki, onları bulmanıza, başvurmanıza ve yerleştirmenize yardımcı olacak çok sayıda açık İngilizce öğretim pozisyonu ve kaynağı var.

İlk olarak, avınızı daraltmalısınız. Öğretmek istediğiniz öğrenciler kaç yaşında? Küçük çocuklarla, gençlerle veya yetişkinlerle mi uğraşmak istiyorsunuz? Ayrıca, öğretmenlik yapmak istediğiniz okul türünü de göz önünde bulundurun, kamu veya özel. Özel okul işleri genellikle daha zordur ve bir tane alırsanız daha talepkar olabilir, ancak daha iyi ödeme yapma eğilimindedirler.

Şimdiye kadar yurtdışında İngilizce öğretmeye başlama konusunda kendinize güveniyor olmalısınız.

Öğretmek için dünyayı dolaşmak fikri inanılmaz derecede yıldırıcı olabilir. Kesinlikle zorlukları olmadan gelmez. Ancak yurtdışında İngilizce öğretmek, hayatınızın en tatmin edici deneyimlerinden biri olacak. Sadece bu değil, aynı zamanda dünyayı görmenin en kolay ve finansal olarak en uygun yollarından biridir.

About Gezgin Yazar

Check Also

UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR ?

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? Gezi planlamak istiyorsunuz fakat Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? konusunda …

Leave a Reply

Your email address will not be published.