Yurtdışında Dil Öğrenmek, İngilizce Öğretimi

Yurtdışında İngilizce öğretmeyi denemek istediğinize karar verdikten ve kalifikasyonunuzu kazandıktan sonra bir ülke seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz varış noktası türü, kendi tercihlerinize bağlı olacaktır.

Dil Faktörü

Bazı dilleri öğrenmek diğerlerinden daha kolaydır. Örneğin, İngilizce konuşanlar İspanyolca ve Fransızca’yı nispeten hızlı bir şekilde alma eğilimindedir, çünkü üç dil de aynı alfabeyi kullanır. Japonca, Çince ve Korece ise tam tersine geliştirmek daha zor olabilir.

Belirli bir dili öğrenmekle ilgileniyorsanız, o dili konuşan bir ülke seçin. Her zaman Rusça öğrenmek istediyseniz, Rusya’da İngilizce öğretmek tam da bunu yapmanın kesin bir yoludur.

Ancak şunu belirtmekte fayda var, yerel dili akıcı bir şekilde öğrenmek zorunlu değildir. Ancak ülkeyi bir ev olarak benimsemeyi planlıyorsanız ve uyum sağlamak istiyorsanız biraz öğrenmeniz gerekecektir.

Yurtdışında öğretmen olduğunuzda, hafta sonlarını yeni ülkenizi keşfederek geçirebilirsiniz! Tayland gibi bir yerde yurtdışında İngilizce öğretiyorsanız, bu sizin hafta sonunuz olabilir…

Yurt Dışında Dil Okulu
Yurtdışında Dil Öğrenme

Kültürel Farklılıklar

Kültür şoku, “yeterli hazırlık yapılmadan yabancı bir kültüre veya çevreye maruz kalan insanları etkileyebilecek bazen endişe duygularıyla birlikte bir kafa karışıklığı ve belirsizlik duygusu” olarak tanımlanır. Bazı insanlar için adrenalin heyecan vericidir. Diğerleri için endişe uyandırır ve çalışmalarını etkileyebilir.

Konfor alanınızın tamamen dışında olmaktan heyecan duyuyorsanız, Asya’da Amerika’dan çok farklı kültürleri uygulayan ülkeleri düşünün. Bununla birlikte, gerginseniz, yemekten spora kadar her şeyde Amerika’ya çok daha fazla benzeyen Avrupa’ya bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti ve İspanya’nın her ikisinin de İngilizce öğretmenleri için yüksek talepleri var, bu nedenle göz önünde bulundurulması gereken akıllı yerler olabilir.

Yurt Dışında Dil Okulu
Yurt Dışında Dil Öğretimi

Yurtdışında Yaşam Maliyeti

Para tüm kötülüklerin kökü mü yoksa ciddi bir eğlencenin kökü mü? Yurtdışında İngilizce öğretmeyi düşünen birçok insan için maaş büyük bir faktördür. Diğerlerine göre daha yüksek İngilizce öğretmeni maaşları ödeyen bazı ülkeler var. Genel olarak konuşursak, Japonya ve Güney Kore mali açıdan en kazançlı yerlerdir ve en iyi avantajlara sahiptirler. Birçoğu konut, uçuşlar ve büyük ikramiyeleri içerir.

Bununla birlikte, bazı ülkeler daha az ödeyebilir, ancak yaşam maliyetleri daha düşüktür, bu nedenle daha az ücretle hayatta kalabilirsiniz. Tavsiye, kendinizi bir varış noktasına kilitlemeden önce kapsamlı bir araştırma yapmanızdır. Kültür, yaşam tarzı ve para durumuna bakın ve her şeyin bir birey olarak size uyduğundan emin olun.

About Gezgin Yazar

Check Also

UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR ?

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? Gezi planlamak istiyorsunuz fakat Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? konusunda …

Leave a Reply

Your email address will not be published.