Vizesiz Gidilebilecek Tatil Yerleri

Vizesiz gidilebilecek tatil yerleri sizleri uzun bir yılın sonunda huzura kavuşmanızı sağlayabilir. Tatil denildiğinde ilk olarak yurt içi tatiller gelse bile son zamanlarda insanlar yurt dışı tatillerine gitmeye başladı. Tabi yurt dışı tatillerin bir sürü masrafı bulunmaktadır. Pasaport, Yurt dışı çıkış pulu, Uçak bileti, Otel ve Vize ücreti. İnsanlar bazı şeylerden kısmaya çalışarak masraflarını azaltmaya çalışmaktadır. Vizesiz ülkelerin bir diğer avantajı ise vize ücretinin olmamasının dışında vize için görüşmeye gitmemeniz. Vize reddedilmesi durumunda tüm planlarınız belki çöp olabilir. Bu yüzden vizesiz ülkelere gitmek her zaman daha avantajlıdır. Bu yazımda sizlere Vizesiz gidilebilecek Tatil Yerleri hakkında bilgi vereceğim. Vizesiz tatil için gereken tek şey bu yazıyı okumak.

Vizesiz Tatil Yerleri

1. UKRANYA

Ukrayna vizesiz gidilebilecek tatil yerleri en fazla olan bir ülkedir. Vizesiz en fazla seyahat edilen ülkeler arasında gelmektedir. Vizesiz gidilebilecek yerlerin başında bulunan Ukrayna hem gotik mimarisi, tarihi kiliseleri ve müzelerinin yanı sıra müzik, gece kulüpleri ve eğlence mekanları ile insanları ülkesine çağırmaktadır. Bundan 5 yıl önce 1 Türk lirası 8 Grivna yaparken şimdi 1 Türk Lirası 3 Grivna yapmaktadır. Güncel kur tarihi 7.11.2020. Türkiye ile Ukrayna arasında imzalanan anlaşmalar gereği Türk vatandaşları Ukrayna’ya yeni kimlik kartları ile gidebiliyorlar. Bu sayede Pasaport çıkartmanıza gerek yoktur. TL-Grivna kuru eskisi kadar iyi olmasa bile ucuz vizesiz bir tatil için en iyi seçenek olarak görülmektedir.

Türklerin en çok gittiği vizesiz ülke

2. GÜRCİSTAN

Pasaportunuz olmadan gidebileceğiniz bir başka ülkede Gürcistan. Sınır komşularımızdan biri olan Gürcistan Türkler tarafından yakın olmasından dolayı tercih edilen bir ülke. 5 yıl önce 1 Lari 1 TL’nin altında olmasına rağmen son yazının paylaşıldığı gün 1 Lari 2.5 TL olarak görüntülenmektedir. Para değerimizin azalması ile Gürcistan tercih edilme oranı düşen bir ülke olarak görülebilir fakat sınırımıza yakın olması ve araba ile gidilebiliyor olması hala güzel bir seçenek olarak düşünülebilir.

Vizesiz Tatil İçin Gürcistan

3. ENDONEZYA

Endonezya vizesiz tatil alanları arasında tercih edilen en sık yerlerden biri. TL kurunun avantajı ile ziyaretçilerine yüksek avantajlar sağlayan ülke Bali adası gibi bir çok ada ve volkandan oluşan güzellikleri ile gezilip görülmesi gereken bir ülke. Tatil için en güzel mekanlardan biri olan Endonezya sizleri doğal güzellikleri ile bekliyor.

Endonezya Bali Adası vizesiz tatil imkanı

4. TAYLAND

Çoğu gezginin en çok gittiği ülke Tayland. Türk gezginler tarafından sıkça ziyaret edilen ülke hem gece hayatı hem doğal alanları ile insanları ve gezginleri davet eden bir ülke. Vizesiz gezmek ve tatil yapmak için birebir yer olan Tayland fiyatlar konusunda da iyi bir ülke.

Tayland vizesiz tatil cenneti

5. SIRBİSTAN

Genç Türk gezginler tarafından sıklıkla ziyaret edilen Sırbistan Vizesiz Gidilebilecek Tatil Yerleri arasında başta gelmektedir. Uygun fiyatlı oluşu az bir para ile çok iyi zaman geçirmenizi sağlayabilecek bir ülke olmasından dolayı çokça tercih ediliyor. Belgrad en çok ziyaret edilen Sırbistan şehri. Belgrad aynı zamanda başkent olarak geçmektedir. Vizesiz Sırbistan tatili ile gece hayatını doyasıya yaşayabilirsiniz.

Belgrad vizesiz tatil yeri

About Admin Yazar

Admin Yazar, yarı zamanlı gezin ve yazar.

Check Also

Azerbaycan Gezi Rehberi | Kimlik Kartı İle Seyahat

Azerbaycan yeni yapılan düzenleme ile artık kimlik kartı ile seyahat edilebilir durumdadır. Kimlik kartı ile …

Leave a Reply

Your email address will not be published.