Venedik Karnavalı’nda Yapılması Gerekenler

Karnaval sırasında Venedik’te ne yapılır diye merak ediyorsanız işte cevabı! Venedik Karnavalı önemli bir olaydır ve bu süre zarfında yapabileceğiniz çeşitli ilginç şeyler vardır. Venedik Karnavalı sırasında yapılacak en popüler şeylerden bazıları:

  • Carnival Pub Gezintisi: Atmosferin Keyfini Çıkarmak İçin
  • En İyi Maske Yarışması: Karnavalın Odağı
  • Kostüm Yarışması: Kostümünüzü Gösterin
  • Frittelle: Kızarmış Donutların Tadına Bakın

1. Carnival Pub Gezintisi

Etkinlik sırasında düzenlenen maskeli balolar genellikle çok pahalıdır. Kostüm pub tarama, buna daha ucuz ve daha ilginç bir alternatiftir. Ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmak için Venedik’deki bu karnaval sırasında arkadaşlarınızla çeşitli pub mekanlarını keşfedin. Şenlik havası, pub deneyiminize katkıda bulunur.

2. En İyi Maske Yarışması

Venedik’teki resmi maske festivalidir ve eğer katılıyorsanız, siz de katılmalısınız. En iyi maskeyi bulmak için Piazza San Marco’da günlük bir direk yarışması düzenlenir. Ve tahmin edin ne oldu, giriş tamamen ücretsiz. Bu yüzden kaçırmadığınızdan emin olun. Ayrıca, insanlar tarafından giyilen çeşitli ilginç maskeleri görmek için orada olun.

Venedik Karnavalı
Venedik Karnavalı

3. Kostüm Yarışması

Bu Venedik karnavalının kostümlerle çok ilgisi var. Gelenek 5. yüzyıla kadar uzanıyor. İlginçtir ki, kostümün tamamı birinin taktığı maskenin etrafında planlanmıştır. Ve daha önce de söylediğimiz gibi, eğer karnaval için buradaysanız, siz de katıldığınızdan emin olun. Bazı süslü kostümleri sergileyin çünkü bunu yapmak için altın şansınız.

4. Frittelle

Yemek, herhangi bir festival kutlamasının önemli bir parçasıdır ve eğer bir karnaval ise, onu kaçırmanın hiçbir yolu yoktur. Venedik karnavalı sırasında en sevilen yiyeceklerden biri de Fritelle. Bu festivalin gerçek ruhunu keşfetmek için bu lezzetli kızarmış çörekleri denemelisiniz. Bu kesinlikle karnaval sırasında Venedik’te yapılacak en iyi şeyler listemizin başında geliyor.

Venedik Karnavalı’nı Ziyaret Etmeniz İçin Nedenler

Venedik Karnavalı festivaline katılmak için kesinlikle yeterli bulacağınız en iyi sebeplerden bazıları var. Onlara bir göz atın!

  • Sokaklar canlıdır ve her yer güzel hislerle doludur
  • Bu festivalin gerçek sembolleri olan eşsiz maskelerden bazılarını deneme fırsatı bulacaksınız. Venedik maskeleri tüm dünyada popülerdir ve bunlardan birini takmak unutulmaz bir deneyim olacaktır.
  • En önemli olaylardan biri, lüks bir sarayda düzenlenen Büyük Maskeli Balo’dur. Burası, maskelerin yanı sıra en göz alıcı kostümlerden bazılarını görebileceğiniz ve tüm karnavalın özünü gözlemleyebileceğiniz yerdir.
  • Venedik Karnavalı’nın en iyi etkinliklerinden biri olarak kabul edilen eğlenceli Zombie Walk’u bile izleyebilirsiniz. Akşam partisinin bir parçası olun ve taze demlenmiş biraların ve cennet gibi İtalyan şaraplarının tadını çıkarın
Venedik Karnavalı'nda Ne Giyilmeli?
Venedik Karnavalı’nda Ne Giyilmeli?

Venedik Karnavalı’nda Ne Giyilmeli?

Venedik Karnavalı’nın bir başka güzel yanı da, ne kadar basit veya abartılı olursa olsun, istediğinizi giyebilmenizdir. Venedik maskelerini dilerseniz kıyafetlerinize eklemek her zaman güzeldir. Ancak seyirci olmayı tercih ediyorsanız, sadece resmi veya gündelik bir şeyler toplayın. Bununla birlikte, fikrinizi değiştirir ve büyük bir şeye geçmek isterseniz, her zaman Tabarro (hacimli pelerin) ve maskeler için dükkanlar olacaktır.

Venedik Karnavalı Ücretleri

Venedik Karnavalı herhangi bir yıl için belirli bir giriş ücreti ödemeniz gerekmez. Ancak, ücret gerektiren bazı etkinlikler olabilir, ancak katılıp katılmamak konusunda her zaman özgürsünüz. Ücretsiz girişin olacağı birçok etkinlik ve gösteri olacak. Ayrıca konaklamanız sırasında festivalin en iyilerini keşfetmenize olanak tanıyan paketleri satın almayı da tercih edebilirsiniz.

About Gezgin Yazar

Check Also

Hırvatistan'da Gezilecek Yerler

Hırvatistan’da Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 5 Yer

Henüz Hırvatistan’a gitmediyseniz, ASAP’ı gerçekten kova listenize eklemelisiniz. Gerçekten mutlu güneş ışığına, altın kumsallara ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.