Uyku Vadisi

Türkiye’de gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biride Uyku Vadisi’dir. Ücra bir turistik yerde bulunuyor. Muhteşem dağ evleri bulunmaktadır. Dağ evlerinden birinde iki kişi 75TL’ye geceleme yapabilirsiniz. Bu fiyata organik Türk kahvaltısı da yiyebilirsiniz. Alternatif olarak, günü orada geçirebilirsiniz.

Uyku Vadisi‘nin odak noktası dinlenme, iyi yemek ve tabiat ananın lezzetlerinin tadını çıkarmaktır. Çevredeki kırsal alanda yapacağınız bir yürüyüş sizi güzel bir lagüne götürecektir. Ancak bunun kolay bir yürüyüş olmadığı ve bir aşamada geri dönmek zorunda kaldığınız konusunda uyarılırsınız.

Milas Uyku Vadisi
Milas Uyku Vadisi

Akan nehirlerin kenarında dar geçitler bulunmaktadır. Yürüyüş için ideal bir ayakkabı tercih etmenizi öneniriz. Fotoğraf ile ilgileniyorsanız her iki adımda bir sizi durduracak doğal güzellikler olacak.

Eğer yürüyüş yapmak istemiyor, dinlenmek ve stres atmak istiyorsanız su şelalesine gidin. Su şelalesinde muhteşem su sesi ile rahatlayacaksınız.

Tesis bünyesinde yemek servisi yapan ve gün boyu size serinletici içecekler sağlayacak bir restoran bulunmaktadır. Balık yemeklerini seviyorsanız bir başka seçenek de tatil beldesinin içinden akan nehirden kendi balığınızı yakalamaktır. Tesis içindeki görevliler onları sizin için pişirecekler.

Kırsal kesimde yaptığınız uzun yürüyüş, oldukça iştah açacaktır. Kendinizi Milas bölgesinde bulursanız,  mutlaka Uyku Vadisi’ni ziyaret edin. Uyku Vadisi’ni kendiniz görün. Harika bir yer ve Türk kırsalının tadını çıkarmak için harika bir fırsat.

About Gezgin Yazar

Check Also

Ege Kıyısında Gezilecek Yerler

Ege Kıyısında Bir Gezi

Ege Denizi’nin Türk ve Yunan yakasında iki iyi korunmuş sırrı: Alaçatı’da bohem bir inziva ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.