UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR ?

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? Gezi planlamak istiyorsunuz fakat Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? konusunda bir bilginiz yoksa bu yazımı okuyabilirsiniz. Bu yazımda sizlere ucuz uçak biletini nasıl bulacağınızı anlatacağım.

Sık sık seyahat eden gezginler farklı fırsatları, kampanyaları takip ederek ucuza uçak bileti satın alıyorlar. Gezginler sık seyahat ettikleri için uçak biletlerine fazla para vermek istememektedirler. Gezginler yanlarında genellikle en az ağırlıkta olacak şekilde çanta almaktadırlar. Bu sayede ekstra bagaj ücreti ödememektedirler. Daha önce pek seyahat etmeyen kişiler Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? diye sorabiliyor.

Ucuz uçak bileti bulmak için öncelikle çeşitli internet sitelerine göz atmanız gerekmektedir. Ucuz uçak bileti bulmanızı sağlayan bazı internet siteleri mevcut. Bunların başında skyscanner ve kiwi gelmektedir. Sizlere önemli bazı ipuçları vereceğim.

UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR?

Ucuz Uçak Bileti

1- Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutunuz

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? Uçak biletleri gidilecek dönemlere göre fiyatta değişiklikler olabilmektedir. Seyahatlerinizi planlarken gidiş ve dönüş tarihlerinizi olabildiğince esnek tutmanızda fayda var. Ülkemizde ve bir çok ülkede Haziran-Ağustos ayları arasında tatil sezonuna başlanır. Bu yüzden uçaklarda doluluk oranı arttığından dolayı uçak biletleri de bu doğrultuda artmaktadır. Uçak biletlerinizi bu yüzden bu 3 aydan farklı bir tarihe almanız fiyatta ciddi bir fark yaratacaktır. Aklınızda bir konum olmasın. En ucuza uçak bileti neredeyse oraya gitmeye çalışın. Tabi daha önce gitmediğiniz bir yer olması daha iyi olur.

2- Biletlerinizi En Uygun Olduğu Zamanı Alın

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? Birçok araştırmaya göre hafta ortası alınan uçak biletleri diğer biletlere göre %10 – %12 oranında daha uygun olduğunu iletmektedir. En uygun uçak biletleri 6 ay önce alındığında görülmektedir. Ucuz uçak bileti almak için hafta ortasını tercih edebilirsiniz. Biletlerinizi alırken saat farkından dolayı oluşabilecek farklılıklara dikkat ederek alın. Amaç en uygun fiyata uçmak olduğu için sabah , öğlen veya akşam saatlerinde fiyat farklılıkları oluşabilir. Bu yüzden genellikle sabah saatlerinde olan uçuşlar veya gece saatlerinde olan uçuşları seçebilirsiniz.

3- Ucuz Uçak Bileti Arama Motorlarını Kullanın

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? Havayolu firmalarına ait web sitelerinden veya acentalardan alacağınız fiyatlar ucuz uçak bileti arama motorlarına göre daha pahalı olmaktadır. Ucuz uçak bileti bulabilmek için sizlerde Skyscanner veya Kiwi gibi arama motorlarını kullanabilirsiniz.

4- Biletinizi Geç Alın

Evet herkes biletlerinizi erken almanızı söyler ama ben sizlere son saniyede bilet almanızı söylüyorum. Bu yöntemi aslında çok fazla kullanamazsınız. Genellikle havayolu firmaları ilgili uçakta doluluk oranını istenenden az olması durumunda koltuk sayısına göre normalden daha ucuza uçak bileti sunmaktadır. Biletinizi son saniye alarak uygun bir fırsat yakalayabilirsiniz. Tabi her zaman olmaz.

5- Alternatif Havalimanlarına Bakın

Mesela Kiev Havalimanında biletler daha pahalı olabilir bu yüzden Kiev’den Odessaya şehir içinden tren ile geçerek Odessadan şehir değiştirebilirsiniz. Bu sizlere %10-15 arasında bir uygunluk yaratabilir.

6- Tek Yön Bilet Alın

Tek yön bilet almanız Gidiş – Dönüş Bileti almaktan daha avantajlıdır. Gidiş – Dönüş bileti aldığınız taktirde ve gidiş biletinizi yaktığınızda dönüş biletinizde yanmaktadır. Bu yüzden son saniye değişiklikleri olabileceği için gidiş dönüş bilet almamaya özen gösterin. Ayrıca gidiş dönüş bileti aradığınızda fiyatlar daha yüksek çıkabilmektedir.

SKYSCANNER İLE UCUZ UÇAK BİLETİ SATIN ALMAK

Skyscanner – En ucuz uçak bileti

Skyscanner sizlere Her Yere seçeneği ile en ucuz destinasyonları göstermektedir. Tarih seçeneğinde yer alan Tüm ay seçeneğinde “En ucuz ay” seçeneğini seçerek sizlere en uygun destinasyona, en ucuz uçak biletini sunmaktadır . Skyscanner ile uygun destinasyonu seçerek işlem yapabilirsiniz.

KİWİ İLE UCUZ UÇAK BİLETİ SATIN ALMAK

KİWİ – Ucuz Uçak Bileti Bulmak

Kiwi, Skyscanner gibi ucuz uçak bileti bulmanızı sağlayan bir arama moturudur. Bir çok gezgin tarafından kullanılan Kiwi sizlere en uygun tarihte en uygun fiyata bilet sunmaktadır. Yukarıdaki gördüğünüz resimde olduğu gibi 350 TL’ye Sabiha Gökçen – Londra uçuşu bulunmaktadır.

Skyscanner veya Kiwi ile arama yaparken dilerseniz VPN kullanabilirsiniz bu sayede bulunduğunuz konumdaki havayolları firmaları sizleri farklı konumda göreceği için daha uyguna bilet sunabilmektedir. Pasaport nasıl alınır bilginiz yoksa Pasaport Nasıl Alınır Adlı makalemi okuyabilirsiniz.

About Admin Yazar

Admin Yazar, yarı zamanlı gezin ve yazar.

Check Also

Vizesiz Gidilen 6 Balkan Ülkesi

Bu yazımda sizlere Vizesiz Gidilebilen 6 Balkan Ülkesi hakkın sizlere bilgi vereceğim. Balkan ülkeleri misafirperver …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir