Türkiye Kıyısında Yaz Sonu Gezisi

‘Sağlıklı yaşam’ trendinin geç dönem dünyasını biraz ele geçirdiğini söyleyebiliriz ve detoks tarzı bir tatile kesinlikle karşı olmasak da, biraz daha hoşgörülü bir tatile de karşıyız. Kapsayıcılık ruhuyla neden ikisini de bir ‘detoks-retoks’ tatili ile yapmıyoruz diyoruz?Nedenini keşfetmek için okumaya devam edin…

En Yüksek Yaz Sıcaklarından Kaçının

Yaz aylarında, Türkiye kıyılarındaki sıcaklıklar, güneşe tapanların en büyük hayali olabilen 30’ların ortalarına kadar kolayca oturabilir. Ancak diğerleri için terli bir kabus gibi gelebilir. İkinci kategoriye giriyorsanız, Ekim ayında Türkiye’yi sunabilir miyim? 20’li yaşların ortalarından sonlarına kadar daha yumuşak sıcaklıklar bekleyin – bölgeyi keşfetmek için biraz daha aktif bir tatil geçirmek isteyen herkes için mükemmel. Göcek çevresindeki korunaklı koy (Dalaman havaalanından sadece 20 dakika uzaklıkta) kuzeyden çok daha öngörülebilir olduğundan, Ekim güneşi için mükemmel bir yer.

Göcek Tekne Gezisi
Göcek Tekne Gezisi

Tekne Gezisi

Yolculuğumda lüks bir gulet gezisi için ideal bir başlangıç ​​noktası olan şirin liman kasabası Göcek’te vakit geçirdim. Gemide birkaç gün geçirerek çevredeki adacıkları keşfederek yavaşlayın ya da su üzerinde bir akşam için gün batımı tekne turunu ve ardından D Resort Göcek’te konaklamayı tercih edin. Hangisini seçerseniz seçin, retoks (okyanus manzarası eşliğinde şampanya yudumlamak) için olduğu kadar detoks (düzenli yüzmeler için mola vermek) için de çok zaman olduğundan emin olabilirsiniz. Tatilinizi geçirmek için fena bir yol değil!

Datça Gezisi
Datça Gezisi

Oksijen Yükü

Ciddi bir detoks için, dünyanın üçüncü en yüksek oksijen seviyesine sahip olmasıyla ünlü Türkiye’nin Datça Yarımadası’na (Göcek’in birkaç saat batısında) gidin. İyileşme molası vermek için sadece havayı solumanın sizi iyileştirmeye yardımcı olacağı bir yerden daha iyi bir yer var mı? Sadece yaz rahatlaması çığlık atan D Maris Bay’de kaldım ‘Silence Beach’ de dahil olmak üzere beş farklı plaj arasından seçim yaptım – burada çocuklar yok, yetişkinler var.

Ege'de Yemek Nerede Yenir?
Türkiye’de Damak Çatlatan Lezzetler

Damak Çatlatan Yiyecekler

Yeter detoks! Türkiye kıyıları, lahmacun, menemen, kebaplar veya lezzetli meze tabakları gibi lezzetli geleneksel yemeklerden fevkalade taze deniz ürünlerine kadar harika mutfak seçenekleri sunuyor. Doğrudan Ege Denizi’nden. D Maris Bay’de, Japon restoran zinciri Zuma’nın bir şubesi ve Insta-ünlü ‘Salt Bae’s’ biftek restoranlarından biri olan Nusr-Et’in de aralarında bulunduğu harika restoranlar arasından seçim yapmakta gerçekten zorlanacaksınız.

About Gezgin Yazar

Check Also

Ölüdeniz'de Gezilmesi Gereken Yerler

Ölüdeniz’de Gezilmesi Gereken Yerler

Ölüdeniz, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir. Özellikle yaz aylarında milyonlarca turist muhteşem bir tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published.