Türk Gezgin – Yırtık Pantolon

Türk Gezgin Youtuber, Türk gezginler listemizde yer alan Youtuber Yırtık Pantolon gerçek adıyla Oğuzhan Tıraş Youtube’da gezdiği ülkelerde yaşadığı maceraları anlatıyor. Youtube kanalına koyduğu ad nereden geliyor diye merak ederseniz biraz eski videolarına giderseniz anlarsınız. Prag’ta yer alan Dancing House (Dans eden ev) adlı yerde meşhur fotoğrafını çektirmesi ile başlıyor. Fotoğrafa detaylı bakın pantolonunda bir yırtık mevcut. İsmi buradan geliyor. Hatta kanal logosu da bu fotoğraftan yola çıkılarak oluşturulmuştur.

Konuya ilişkin Fotoğraf

Dünya Turunda Nasıl Para Kazanıyor?

Kendisi Dünya turuna başladığında ilk duraklarından biri olan Azerbaycan’da Bakü Space TV kanalına konuk oluyor. 32 ülkeyi gezdiği için Bakü TV kendisi ile bir röportaj yapıyor. Gezerken para kazanmaya çalıştığını ve bunun için her gezginin yaptığı şeylerden biri olan bileklik satma işini yapıyor. Bunun yanı sıra müzik aleti çaldığını ve gezerken böyle para kazandığını dile getiriyor. Şuanda Youtube da yaklaşık 300.000 aboneye ulaşan Türk gezgin, Youtube da yayınladığı videolardan elde ettiği gelir ile dünya turuna devam ediyor. Kazandığı paraları yeri geldiğinde yardım için kullanan Oğuzhan Youtube kanalında her şeyi paylaşıyor.

Dünyayı Nasıl Geziyor?

Türk Gezgin Youtuber Dünya turuna başladığında cebinde pek para olmadığını ve Dünyayı gezerken para kazanmaya çalıştığını videolarında anlatıyor. Yeri geldiğinde dilendiğini yeri geldiğinde ise bileklik satarak ve sokak müzisyenliği ile geçinmeye çalışıyor. Genellikle parasız seyahat tercihi bu yüzden otostop çekiyor alan olmazsa bütün gün yürümek zorunda kalıyor. Bir videosunda 35 KM yürüyerek varış noktalarına ulaştığını anlatıyor. Zaten bir çok gezginin en sık kullandığı yöntem olan otostop ile yeni arkadaşlıklar ediniyor. Yeri geldiğinde otostop çektiği araçların yemeklerine veya evlerine misafir oluyor. Kendisi gibi seyyah olan bir kız arkadaşı var. Koreli olan kız arkadaşına bazı videolarda rastlamanız mümkün.

Gezgini sosyal medyadan izleyerek destek olmanız mümkün. Gezginlere maddi destek sağlamak için günde sadece 1 kere reklamlara tıklayabilir ve ya Youtube reklamlarını geçmeyerek reklamları izleyerek daha fazla kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bir sonraki yazımızı okumayı unutma.

About Admin Yazar

Admin Yazar, yarı zamanlı gezin ve yazar.

Check Also

anıl-unlu-kimdir

Türk Gezgin – Gezmek En Kolay

Türk Gezgin içerik üreticisi @gezmekenkolay yani Anıl Ünlü, Dünya turu yapmış gezginlerden biri. Kendisi dünya rekorlar kitabına girmiş bir gezgin. Kendini tanıttığı bir video bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir