Türk Gezgin – Değişik Yollarda

Mehmet Sendinç , yani “Değişik Yollarda” kendisi Parasız Türk Gezgin Youtuber. Parasız ve yabancı dili olmadan yabancı ülkeleri gezmektedir. Yaklaşık olarak 500 günden fazla durmaksızın seyahat eden Mehmet ilk çıktığı günden bu zamana kadar bir sürü macera yaşadı.

Mehmet Sendinç Kimdir?

Parasız Türk Gezgin Youtuber çıktığı bu yolculukta hem dil bilgisini geliştirdi hem de para kazandı. Kendisi bu durumu parasız yolculuk yapmak tabi ki imkânsızdır fakat cebinizde 5 kuruş yokken bile yolculuk yapmanız mümkündür mottosu ile açıklamıştır. Yolculuğa ilk olarak Singapur aktarması ile Malezya da başlayan Mehmet ilk problemini daha uçağa binmeden yaşıyor. Görevliler kendinden bir adet geri dönüş bileti bildirmelerini yoksa Check-in işlemlerini yapamayacaklarını söylüyor. Tabi Mehmet hemen olaya müdahale ederek gezisinin başlamadan bitmesine engel oluyor.
Mehmet gezisini devam ettirmek için yeri geldiğinde tarlada çalıştığını, yeri geldiğinde yük taşıdığını ve bu işleri yaparken sıkılmadan şikâyet etmeden yaptığını dile getirdi. Türk Gezgin Değişik Yollarda kendinin bir hedefi olduğunu Dünya Turu yapmak istediğini ve bunu başarabilmek için bu uğurda her türlü zorlu durum karşısında her şeyi yapmaya hazır olduğunu videolarında anlatıyor. 500 gün önce ailesine el sallarken bu yolculukta bu kadar macera edinebileceği hakkında hiçbir fikri olmadığından eminiz. İnandıktan sonra her şeyin yapılabileceğine inanıyor.

OTOSTOP MACERLARI

Mehmet Dünya turunda yaptığı otostop maceralarını anlattığı bir videosunda otostop çekmenin ilk başlarda zor olduğunu ama alışmaya başladığında param olsa bile otostop çekmekten zevk alırım diyebilen biri. Otostop çekerken bir sürü macera yaşayabilirsiniz. Başına geldiği olaylardan örnek veren Türk Gezgin Değişik Yollarda yeri geldiğinde sarhoş birinin arabasına bindiğini, bir kamyonetin arkasında yağmurda yolculuk yaptığını ama yeri geldiğinde otostop çektiği kişilerin misafiri olduğunu, onların yemek ikram ettiğini bize videolarıyla göstermiş biridir. Kendisini ilk videosundan beri takip ettiğim bir kişi. Benim onu tanımama vesile olan Rotam Hikaye kendi gibi gezgin olan kişileri paylaşımları ile takipçilerine aktarmaktadır.

Yolculuğu boyunca birçok kez soyulduğunu anlatan Değişik Yollarda hiçbir zaman vazgeçmek istemediği için azmi takdire şayan. Kendisi bu yolcukta ikinci bir aile edindiğini söylüyor. Youtube üzerinden kazandığı ilk parası ile edindiği aileye hediyeler aldığını ve onları bu yolculukta edindiği en önemli maceralardan biri olduğunu videosunda aktarıyor. Aileyi dört defa ziyaret eden Türk Gezgin dil bilgisi olmadan insanlarla iyi anlaşabilmesi çok dikkat çekici.

Otostop Çekerken Yaşadığı Olaylar – Değişik Yollarda

Çocuklara Yardım Yaptı

Yolculuğu boyunca birçok kişi ile tanışan Mehmet, en çok çocuklarla tanışmaktan onları sevmekten, başlarını okşamaktan onları mutlu etmekten çok hoşlandığını ve bu yolculuğun ona kattığı en büyük değerlerden olduğunu anlatıyor. Başka kişilerin anılarında yer almak gerçekten çok önemli bir konu. Bir çocuğu sevindirmek onu mutlu etmek gerçekten çok güzel bir duygu olsa gerek. Çocuk büyüdüğünde “şöyle bir abi vardı” demesi ona rol model olmak çok kutsal bir şey olsa. Kendisi çocukları çok sevdiğini bir videoda kanıtlamış. Bazı videolarında yol arkadaşlığı yaptığı arada görüştüğü “Yırtık Pantolon” ile beraber 2500 çocuğa yardım götürmek için toptancılarla sıkı pazarlıklar yapmış ve yardıma muhtaç çocuklara umut ve sevgi götürmüş. Bu maceralarını kendi Youtube kanalında anlatıyor.  

Biliyorsunuz gezginler ürettiği içeriklerle, reklamlarla ve sponsorluklarla maceralarına devam ediyorlar. Bu yüzden sizler onları Youtube ve instagram üzerinden destek olarak etkileşimlerini arttırarak daha fazla ülke gezmelerini sağlayabilirsiniz.

About Admin Yazar

Admin Yazar, yarı zamanlı gezin ve yazar.

Check Also

Akıllı Saat Önerileri

Akıllı Saat Önerileri

Akıllı saat son yıllarda hayatımıza giren popüler bir giyilebilir teknoloji ürünüdür. Farklı marka ve özelliklerden kendinize …

Leave a Reply

Your email address will not be published.