Trabzon’da Gayrimenkul Yatırımı Yapılır Mı?

Çeşitli cazibe merkezleri, yatırımcıların özellikle de Arapların, Türkiye’de daire satın almak için yoğun bir şekilde Trabzon’a gitmelerine ve en uygun mülkiyet seçeneklerini gördükleri Türkiye- Trabzon’daki emlak fiyatlarını daha da yukarılara çekmesine katkıda bulundu.

Bir yılda yüzde 10, inşaata uygun arsa satışları artarken, Türkiye’nin yeşil cenneti Trabzon’daki inşaat zenginliği buradan yüzde 15’ten fazla arttı. Karadeniz’in ikinci büyük şehri Trabzon, Türkiye’nin kuzey doğusunda, Karadeniz’de yer alıyor.

Sümela Manastırı

Sahil, Zigana Dağları arasında. Trabzon, doğudan batıya insanların geçiş kapısı olduğu için tarihi İpek Yolu üzerinde bulunduğu güneyden, doğudan ve kuzeydoğudan Kafkaslardan İran’a açılan ticaret kapısıdır.

Trabzon uzun bir geleneğe, özgünlüğe ve sakin bir atmosfere sahiptir. Çünkü en ünlüsü alabalık içeren Uzungöl Gölü olmak üzere birçok göl, en önemlileri Sierra Nehri, Sorman ve Kale olmak üzere birçok nehir içerir.

Trabzon Uzungöl

Trabzon, büyüleyici doğasının yanı sıra sakin ve ılıman havası ile karakterize edildiğinden Karadeniz incisi unvanını almıştır.

Kültürel açıdan, gelenek ve görenekler ile otantik Türk mirasının korunmasında da önemli bir yere sahiptir. Trabzon; Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerinin kültürel ve arkeolojik mirasına sahiptir.

Bu nedenle Trabzon şehri, yeşil ormanları ve yüksek dağları yaydığı Arap ve yabancı turistlerin gözdesi olan turistik yerlerden biri haline gelmiştir.

About Gezgin Yazar

Check Also

Kiralık Villalar

İstanbul’da Müstakil Evler

Müstakil bir yaşam tarzına sahip olmak isteyenlerin çoğu genellikle İstanbul’da satılık müstakil daire almayı tercih …

Leave a Reply

Your email address will not be published.