TEMA VAKFI NEDİR?

Bu yazımda sizlere TEMA vakfı nedir? sorusunun cevabını paylaşacağım. TEMA vakfı hakkında bilgilendirmede bulunacağım bu yazımda belki sizlerin veya sizler sayesinde okumasına vesile olacağınız bir kişinin bakış açısını değiştirerek yararlı bir eylem yapmasına vesile olabilirsiniz.

TEMA Vakfı Nedir?

TEMA Fidan Dikimi

TEMA ( Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) Vakfı 11 Eylül 1992 yılında Hayrettin Karaca ve Nihat Gökyiğit tarafından kurulmuştur. Vakıf kurulduğu bu yıldan beri ülkemizin farklı alanlarını ağaçlandırmaya çalışmış ve doğal varlıklarımızı korumaya çalışmıştır. 2021 yılı başlarına doğru 1 milyona yaklaşan gönüllü sayısı ile ülkemizin her yerinde aktif görev almaktadırlar. Ülkemizde yaz aylarında çıkan yangınların yarasını kapatmak için düzenledikleri kampanyalar ile doğa severlerin bağışları sayesinde yaraların sarılmasına ve fidan dikimine yardımcı olunmaktadır. TEMA bilinçli nesil yetiştirmek için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

TEMA GÖNÜLLÜSÜ NEDİR?

Tema vakfını yaşatmak için gönüllü olarak rol alan TEMA üyelerine, TEMA gönüllüsü denilmektedir. Çeşitli Tema gönüllüsü bulunmaktadır. Bu gönüllü listesine ulaşmak için bağlantıya tıklayabilir ve tema vakfının sayfasına ulaşabilirsiniz.

1 Milyon TEMA Gönüllüsü

TEMA GÖNÜLLÜSÜ NASIL OLUNUR?

TEMA vakfının bir parçası olmak ve destek sağlamak için TEMA Gönüllüsü başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz ile TEMA vakfına destek olmuş olursunuz. Tema vakfına 0 – 13 yaş arası 10 TL , 14-24 yaş arası 10 TL ve 25 yaş üstü gönüllü olmak istediğinde 30 TL bağış yapması gerekmektedir. Bağışlar 1 kere yapılır. Sizde gönüllü olmak istiyorsanız hemen bağlantıya tıklayabilir ve TEMA vakfının bir gönüllüsü olabilirsiniz.

FİDAN BAĞIŞINDA BULUNABİLİRSİNİZ

TEMA vakfı araçılığı ile ülkemizin çeşitli alanlarında dikilmesi için fidan bağışında bulunabilirsiniz. Mevcut fidan bağışı fiyatı 14TL olarak gözükmektedir. Tema ile arkadaşınızın doğum gününde fidan dikerek ona güzel yarınlar için bir fidan hediye edebilirsiniz. Çocuğunuzun doğduğu günde çocuğunuz adına fidan bağışlayarak onunla büyüyen bir ağaçın olması ile gurur duyabilirsiniz. Nikah – Düğün davetiyelerinizi TEMA üzerinden alarak geri dönüşüme ve TEMA vakfına destek olabilirsiniz. Hem gönüllü hem de fidan bağışında bulunarak Türkiye’nin doğal güzelliklerine bir yenisini ekleyebilir, gelecek nesillere gölgesinde serinlemesi için bir ağaç bırakabilirsiniz.

Hemen sizde burada yer alan bağlantıya tıklayarak TEMA vakfına bir fidan bağışlayabilirsiniz.

About Admin Yazar

Admin Yazar, yarı zamanlı gezin ve yazar.

Check Also

Vizesiz Gidilen 6 Balkan Ülkesi

Bu yazımda sizlere Vizesiz Gidilebilen 6 Balkan Ülkesi hakkın sizlere bilgi vereceğim. Balkan ülkeleri misafirperver …

Leave a Reply

Your email address will not be published.