Tatil Valizine Neler Eklenmeli?

Seyahat seti, seyahat ederken son derece kullanışlı ve yardımcı olacak bir dizi öğedir. Yoldayken giysilerin hızlı onarımını yapmak için dikiş setleri ve temel hijyen için gerekli olan tuvalet setleri gibi birçok seyahat seti türü vardır.

Tüm kişiliğinizi depolayabilen bu katlanabilir seyahat kitlerini şahsen seviyorum. Hijyen ürünleri daha sonra bir sonraki otelinize taşınırken katlanır. Pansiyonlarda kalıyorsanız ve ortak bir duşa sahipseniz, bunlar da harika.

Hijyen dışında, lastik tıpa, el feneri, çamaşır malzemeleri, katlanabilir kupa ve hatta bir miktar elektrolit tozu gibi seyahat kitinize başka öğeler de ekleyebilirsiniz.

Son olarak, ilaç tabletleri veya kusmuk torbası ve antibiyotik merhem gibi bazı ihtiyati tedbirler seyahatleriniz sırasında kesinlikle işinize yarayacaktır.

Seyahat Bavulunda Olması Gerekenler
Seyahat Bavulunda Olması Gerekenler

Seyahat Bavulunda Olması Gerekenler

Taşınabilir Şarj Aleti

Tıpkı bir veri planı gibi, telefonunuzda yeterli pil olması seyahat ederken çok önemlidir, yer sorun değil. Ayrıca, elektriğin bol veya erişilebilir olmayabileceği bir yere giderken yanınızda olması son derece uygundur.

Örneğin, Endonezya veya Filipinler’deki bazı adalara seyahat ediyorsanız, gece boyunca elektriğe erişilemeyebilir ve bir güç bankası ve şarj edilebilir el feneri hızla en iyi arkadaşınız olur.

En önemlisi, gece treninde seyahat ediyorsanız ve fiş veya şarj cihazıyla ilgili sorunlarınız varsa, istediğiniz şey taşınabilir bir şarj cihazıdır.

Tatil Valizinde Neler Olmalı?
Tatil Valizinde Neler Olmalı?

Seyahat Yastığı

Seyahat yastıkları, seyahat ederken kullanılan hafif, yumuşak yastıklardır. Seyahat yastıkları süngerden yapılmıştır ve sırtı boynunuza saran bir bant ile seyahat ederken mola vermeniz veya biraz uyumanız gerektiğinde başınızı buna yaslayabilirsiniz.

Rahatlamak veya okumak için yastıkları seyahat edebilirsiniz. Ayrıca, uçak camları ve koltukları gibi sert alanlarda dolgu sağladığı için seyahat ederken küçük alanların kapatılmasında da destekleyicidirler. Kas sertliği, sırt ağrısı, boyun ağrısı veya fibromiyalji yaşıyorsanız, bu yastıklar destek ve rahatlık sağlar.

Tatil Bavuluna Konulması Gerekenler
Tatil Bavuluna Konulması Gerekenler

El Feneri

Doğru kullanıldığında Bacon 3 şarj edilebilir El Feneri, kişisel güvenlik ve savunma için en iyi araç olabilir. Gece yolculuklarında bazen tek güç kaynağınız bir el feneri olur. Bazen tüm yollar veya otoparklar iyi aydınlatılmayabilir. Fazladan bir ışık kaynağı olmadan aracınızı bulmak çok zor olabilir. Aynı zamanda karanlıkta park ettiğiniz yere geri dönmek de büyük bir sorundur.

Seyahate çıkmadan önce her türlü acil duruma hazırlıklı olmalısınız. Elektrik kesintileri her zaman görmezden geldiğiniz şeylerden biridir, ancak genellikle dünyanın çeşitli yerlerinde olur. Arabada, otel odasında veya başka bir alandayken elektrik kesilebilir.

Sivrisinek Savar

Sivrisinek kovucunun avantajları ünlüdür. Kesinlikle, sivrisinekler can sıkıcı olmanın dışında, seyahat sırasında sizi yatakta kalmaya ve hatta hastaneye gitmeye zorlayacak sorunlara neden olabilir. Örneğin, sıtmaya yakalandıktan sonra sıtmadan kurtulmak genellikle yaklaşık 3 hafta sürer.

Seyahat ederken sivrisinek kovucuya sahip olmak, sarı humma, sıtma, zika virüsü, dang humması, Batı Nil virüsü ve diğer birçok hastalığın taşıyıcısı olan sivrisinekler tarafından ısırılmaktan kurtulmanın bir yoludur. Bu korumaya sahip olmak sadece sizi değil, etrafınızdakileri de güvende tutar.

About Gezgin Yazar

Check Also

Kasko Çeşitleri

Kasko Nedir? Kasko Değer Listesi Nedir? Kasko Değer Listesi Sorgulama

Araç kasko sigortası, arıcınızın olası kaza veya kaza gibi durumlarda oluşabilecek maddi hasarları karşılayan ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.