Tahtalı Dağı

Tahtalı Dağı Hakkında

Tahtalı Dağı, konumunu Kemer – Antalya olarak temel alır ve sert bir outdoor aktivite insanıysanız, dağa belli bir süre tırmanabilirsiniz. Bununla birlikte, iş günleri tembelce saatlerce bilgisayar başında oturmayı gerektiren sert bir sigara içicisiyim, bu yüzden kolay yolu seçmeye ve teleferiğe atlamaya karar verdim.

Antalya’dan oraya gitmek için bunu gündüz gezi olarak satan çok sayıda tur şirketi var veya oraya araba ile bağımsız olarak seyahat edebilirsiniz. Teleferik şirketinin kendisi de Kemer’in ana kasabasından denilen bir servis işletmektedir.

Bilet fiyatına dahil olan bu ulaşım, ana kampa ulaşana kadar sizi dar ve dolambaçlı dağ yollarına götürecektir. Oradan 80 kişiyi bir teleferiğe tıkıyorlar, “git” düğmesine basıyorlar ve yavaş yavaş zirveye çıkıyor.

tahtalı dağı

 

Kaburgalarınızda on dakika dirsekler, teleferiğin düşmesiyle ilgili acıklı şakalar ve Türkiye’deki güvenlik standartlarına ilişkin gergin sorular, Beydağları Dağları’nın, Antalya bölgesinin sahil şeridinin ve güzel manzaraların eksiksiz bir görüntüsüdür. 

Manzara beni durdurdu ve beni Türkiye’nin Antalya bölgesinin güzelliğiyle tanıştırdı. Belek de dahil olmak üzere çevredeki tüm tatil beldelerinden Tahtalı Dağı’na turistler akın ediyor, Çıralı ve Olympos milli parkı, yüksek sezonda uzun kuyruklar olabileceğini unutmayın.

Zirvede iki makul fiyatlı restoran, hediyelik eşya dükkanı, profesyonel bir fotoğrafçı ve iki statik seviye var, bu da bana zirveye ulaştığımı sonsuza dek hatırlatmak için olağanüstü fotoğraflar çekebileceğim anlamına geliyordu.

tahtalı dağı manzarası

Tahtalı Dağı’ndan İnerken

Macerayı sevenler için, dağın tepesinden yamaç paraşütü yapmayı düşünün ve suya inmeden önce havada süzülerek zaman geçirin. Kemer dağın eteğinde bölge.

Dağın kış aylarında kayak merkezi olarak da ikiye katlandığını unutmayın, bu nedenle kayak yapma seçeneği de var. (Türkiye hakkında pek çok kişinin bildiği bir gerçek değil ama ülkede çok sayıda kayak merkezi de var). Yine de dikkatli olmaya ve teleferiği indirmeye karar verdim.

Türkiye’deyken Antalya bölgesinde herhangi bir yerde olursanız, bu harika ve şaşırtıcı deneyimi kaçırmayın.

About Gezgin Yazar

Check Also

Antalya’da Yapılması Gereken 12 Şey

Türkiye’nin de diğer ülkeler gibi kendine has lezzetleri var, özellikle Antalya gibi ülkenin İstanbul’dan sonra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *