Safari Gezisi İçin Nereye Gidilmeli?

Safari’ye çıkmak mı istiyorsunuz? Kendiniz için en iyi safari destinasyonunu seçebilmeniz ve maceranızın tadını çıkarabilmeniz için Safari’de nereye gideceğinizi paylaşıyoruz.

En İyi Safari Seyahat Destinasyonları

Safari’de nereye gideceğinize bakarken, birçok kişi “Büyük 5’i nerede bulabilirim?” Diye soracaktır. Ama tam olarak nedir 5. Büyük 5. Terim, 19. yüzyılda oyun avcılarının yürüyerek avlanabilecek en tehlikeli 5 canlıyı listelemesiyle ortaya çıktı.

Bu inanılmaz hayvanlar safariye çıkarken mutlaka görülmeli;

  • Afrika fili
  • Afrika aslanı
  • Cape buffalo
  • Leopar
  • Gergedan

Bu hayvanları tespit etmek ve dünyadaki safariler için en iyi milli parkları keşfetmek için en iyi yerlerden bazılarını paylaşıyoruz.

Safari Gezisi İçin Nereye Gidilmeli
Safari Gezisi İçin Nereye Gidilmeli

Serengeti Ulusal Parkı, Tanzanya

Bu, Tanzanya’daki en ikonik safari destinasyonu ve tartışmasız dünyanın en iyi safari destinasyonu. Kuzey Tanzanya’da bulunan bu, kazanılan en eski ekosistemlerden birine sahip UNESCO listesindeki bir milli parktır; milyonlarca yıldır değişmeyen bitki ve hayvanları bulmayı umuyoruz. Ayrıca sırtlan, çita, zürafa ve zebraları da burada bulabilirsiniz.

Safari Gezisinde Nereye Gidilmeli?
Safari Gezisinde Nereye Gidilmeli?

Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika

Güney Afrika’nın en eski ve en ikonik milli parkı olan Kruger, özellikle Afrika’yı ilk kez ziyaret edenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Park, 2 milyon hektarlık bir alanı kaplar ve sadece Big 5’e ev sahipliği yapmakla kalmaz, aynı zamanda sırtlanlar, antiloplar, Afrika yaban kedisi, zebralar ve inanılmaz çeşitlilikte kuşlar da dahil olmak üzere çok çeşitli hayvanları görebilirsiniz.

Ayrıca yakındaki yerel köyleri ziyaret edebilir ve Shangaan halkının gelenekleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

About Gezgin Yazar

Leave a Reply

Your email address will not be published.