Kuşadası Limanı

Kuşadası limanı, kasabanın bir yolcu gemisi destinasyonu olarak artan popülaritesine rağmen, kasabanın küçük bir köy olarak köklerine sadık kalan bir yönüdür. Ana merkezden uzak olduğu için birçok insan şehrin bu bölümünü kaçırıyor.

Bazıları lüks teknelerin yanaştığı ve restoranların kaliteli yemek için bir servet ödediği özel marinayı tercih ediyor. Alternatif olarak, yerel halkın takılacağı yer, marka mağazaların ve modern kahve kafelerinin, dünyanın en büyük yolcu gemilerinden bazılarının yanaştığı gezinti yolunun yanında oturduğu yeni liman bölümüdür.

Kuşadası Limanı
Kuşadası Limanı

Ancak tek yapmanız gereken on dakikalık kısa bir yürüyüş ve kendinizi insanları izlemek için harika olan eski liman bölümünde bulacaksınız. Günübirlik tekneler demirlerini çözerek turistleri açık denizlere çıkaracak. Balıkçı, yanlarındaki adamdan daha büyük bir balık yakalamaya çalışan patikalar boyunca noktalanacak.

Fotoğrafçılar, herkesi hayrete düşüren o tek fotoğrafı çekmeye hevesli, uzun lensli lüks kameralarıyla karşınıza çıkacak. Yerliler dinlenmek, piknik yapmak ve manzarayı seyretmek için Bird Island’a gidecekler.

Kuşadası, limanın sonunda ve bu fotoğrafı çektiğim yer. Adada, iyi bir nickte tutulan eski bir kale ve içinde yavaş bir romantik gezintiye çıkabileceğiniz harika güzel bahçeler var. Bilmiyorsanız, Türkiye’deki çoğu yerin birebir çevirisi var ve bu vesileyle Kuşadası Kuş Adası’na çeviriyor.

Kuşadası Gezi Yerleri
Kuşadası Gezi Yerleri

About Gezgin Yazar

Check Also

Ege Kıyısında Gezilecek Yerler

Ege Kıyısında Bir Gezi

Ege Denizi’nin Türk ve Yunan yakasında iki iyi korunmuş sırrı: Alaçatı’da bohem bir inziva ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.