Kuşadası Değirmen Çiftliği ve At Çiftliği

Değirmen At Çiftliği, son dakika spontane tatiller için oldukça iyi bir fırsattır. Ege bölgesinde bulunan popüler bir tatil beldesidir. Çeşitli birçok ülkeden bu tatil beldesine ziyaret vardır. Kuşadası’nın eteklerinde yer alan Değirmen, küçük bir çiftlik, at çiftliği, restoranlar ve hafta sonları yerel Türkler için popüler bir kahvaltı noktasıdır.

Değirmen At Çiftliği
Değirmen At Çiftliği

Değirmen Çiftliği

Değirmen Çiftliği’nde çalışmayan küçük bir yel değirmeni bulunmaktadır. Komplekse ve küçük çiftliğe giden uzun bir dolambaçlı yol vardır. Çiftlik oldukça sakindir.

Çiftlikteki tüm hayvanlar bakımlı, beslenmiş ve bakılmış görünüyordu. Değirmen, çocuklara yönelik olduğunu, bu nedenle hafta içi okul ziyaretleri ve gözetmen görevlileri olduğunu kesin olarak belirtiyor.

Barn Bar ve Restoranlar

Kompleksin içine doğru ilerleyen dolambaçlı yol, sonunda at ahırına ulaşmak için kaplumbağalar ve tavşanlarla dolu bahçelerden geçer.  Ahır kapaklarından çıkan kafaları olan 12 at, her biri geçerken hevesle sizleri izliyor, sizler de onları izlemekten kendinizi alamayacaksınız.

Ana öncelikleri atıştırmalıklar ama atların heybetli boyutları ve dişleri, dudakları geriye kıvrıldığında sizleri öncelikle korkutabilir. Muhteşem görünümleri cezbedicidir ve çocuğu olan herkes için binicilik dersleri mevcuttur.

Kuşadası At Çiftliği
Kuşadası At Çiftliği

Göl Kenarı Restoranı

Parkta sevebileceğiniz bir diğer yanı, rustik ve çok sade bir göl kenarı restoranına sahip olması. Dengesiz bir halat köprü ile ulaşılan, yapay göle bakan oturma alanı ve gözleme gibi geleneksel Türk yemekleri menüde sadece yer alıyor. Değirmen, organik bahçeciliği güçlü bir şekilde teşvik etmekte ve zeytin, sebze ve meyve gibi kendi malzemelerinin çoğunu yetiştirmektedir.

 Ana Restoran

İştahınız daha doyurucu bir yemek gerektiriyorsa, ana restoran en iyi seçimdir. Organik ürünlerden oluşan bir restoran. Organik bahçecilik asla ucuz değildir!  Restoran taş ve ahşaptan yapılmış büyük konak, geçmişten gelen antikalar ve sanat eserleriyle hararetle dekore edilmiştir.

Geleneksel Türk ev yaşamına vurgu yapan tavandaki yüksek ahşap kirişler, bol miktarda pencere ve üst kata çıkan büyük ahşap merdiven bulunmaktadır.

About Gezgin Yazar

Check Also

Ege Kıyısında Gezilecek Yerler

Ege Kıyısında Bir Gezi

Ege Denizi’nin Türk ve Yunan yakasında iki iyi korunmuş sırrı: Alaçatı’da bohem bir inziva ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.