Kemer Antalya

Kemer Türkiye’deki çoğu sahil beldesinin tipik özelliğidir. Kalabalık plajları, beş yıldızlı lüks otelleri ve cüzdanınızı bir anda boşaltacak kadar mağazalarıyla turistlerin ihtiyaçlarını şımartıyor.

Ancak, tipik bir turist deneyimi aramıyordum. Kemer’in paraya aç olmayan yüzünü bulmak istedim ve her fırsatta bunu belli ettim. Açgözlülüğün birçok gezicinin, deri dükkân sahibinin gözeneklerinden sızdığını ve çaresizliğin her fırsatta bariz olduğunu anlamak kolaydı.

antalya kemer

Türkiye Antalya Bölgesinde Bulunan Kemer Hakkında Bilgiler

Beni yanlış anlama. Kemer estetik açıdan göze hoş gelmektedir. Kasaba çok temiz ve üniformalı. Toros Dağları ile çevrili; liman, lüks marina ve uzun sahilden oluşan şirin bir destinasyondur. Birbirine benzeyen tüm sokakları ve gitmek istediğim yerin tam tersi yönde yürümemi oldukça komik bulan tuhaf taksi şoförünü de unutmayın.

Ancak Kemer’e giden tüm bakım ve onarımlar için hoş bir his yoktu ve herhangi bir iyi hissettiren faktör yoktu. Rahat bir atmosfer yaşamak ve bu kavurucu sıcakta bana hiçbir faydası olmayan bir deri ceket satmaya çalışmayan yerlilerle tanışmak için şehir dışındaki yerlere gittim.

Bana gülen aynı taksi şoförü, kısa sürede konuşmayı ciddileştirdi ve birçok işletmenin zorlandığını söyledi. Anlaşılan Kemer, yarın yokmuş gibi Euro’yu harcayan Almanlarla doluydu. Şimdi, kasabanın her kuruşunu iki kez sayan ve her şey dahil otellerin yapay sığınaklarından taşınmayı reddeden Rusların hakimiyetinde olduğunu söylüyor.

kemer antalya

Ege kıyıları İngilizler hakim görünüyor, bu alanda herhangi biriyle tanışmak için mücadele ettim. Sadece iki İngiliz aksanı duydum. Şimdi bu beni rahatsız etmiyor çünkü kendi şirketimden memnundum ve arkadaş edinmeme gerek yoktu. Beni rahatsız eden şey Euro takıntısıydı. Burası Türkiye ve para birimi Türk Lirası peki neden her şey Euro üzerinden fiyatlandırılıyor?

Kasabaların Euro’ya olan takıntısı ve kullanılan farklı döviz kurları nedeniyle seyahatin ilk birkaç günü için bütçem gitti. Menüsünün reklamı Türk lirası olan bir restoranda yemek yedim, fatura geldi ve euroydu!

Kemer’de dört gün benim için yeterliydi. Son kullanma tarihlerini aşan çok sayıda erkekle, sıkı cilt hızları giyen sayısız erkekle karşı karşıya kalındığında, sahil boyunca yürümek hoş bir deneyim değildi. Kasaba sahte ama teşekkürler Ufuk Güven tutkulu bir gezgin ve turizm uzmanı olan Macera Ormanı Parkı, Kemer’in ana kasabasından uzaklaşmayı ve çevredeki saf güzellikteki bazı alanları keşfetmeyi başardım.

Kemer’e gelirseniz burasının Türkiye’nin en iyisi olduğunu düşünmeyin. O değil. Bence Kemer yorgun ve çaresiz görünüyordu, dolayısıyla sonuç cazibesi olmayan bir tatil beldesi. Bir araba kiralayın veya yerel ulaşım araçlarını kullanın ve ana şehri çevreleyen birçok gizli sırrı keşfedin.

About Gezgin Yazar

Check Also

likya mezarları

Tlos Harabeleri ve Likya Mezarları : Kanatlı Atın Evi, Pegasus

Türkiye’deki tarihi yerleri keşfetme tutkusuyla, kendimi her zaman en eski kalıntılar hakkında bilgili olarak görmüşümdür. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir