KAMP İÇİN SIRT ÇANTASI NASIL SEÇİLMELİ ?

Kamp sırt çantası seçerken dikkat edilmesi gerekenler bu yazımda sizlere kısaca anlatacağım. Kampların olmazsa olmazı sırt çantasıdır. Sırt çantamızda kamp için gerekli birçok şeyi taşırız. İyi bir sırt çantası kampımızı daha eğlenceli ve keyifli hale getirebilir. Peki kamp için sırt çantası nasıl seçilmeli? Fiyatları nedir? Aradığınız cevaplar burada…

Kamp Sırt Çantası nasıl Seçilmeli?

Tüm kamp malzemelerinde olduğu gibi sırt çantamızı da özenle seçmeliyiz. Düşünsenize çantanızın yırtıldığını veya çantanız içindeki malzemelerinizin ıslandığını keyifli güzel bir kamp kabusa dönüşür. Kimse böyle bir kamp yaşamak istemez o yüzden bu yazdıklarımı okuyun.

Bu tür kamp çantaları 50+20, 65+10, 95+10 şeklinde gösterilir. Yani çantanızın büyüklüğü ve ne kadar yükseltebileceğinizi gösteren bir sistem. İlk önce kamp sürenizin yani ne kadar süre kamp yapacağınızı belirlemeniz gerekli. Daha sonra bu süre zarfında gerekli olacak malzemelerinizi seçmeniz ve bu doğrultuda çantanızın büyüklüğünü seçmeniz en doğru seçim olacak. Genellikle 60+10 litre bir çanta kamp için idealdir. Çantanızın büyüklüğünü seçtikten sonra en önemli husus olan kumaş kalitesine dikkat etmeniz gerek.

kamp çantası nasıl geçilmeli

Kamp sırt çantası seçerken dikkat edilmesi gerekenlerleri anlatmaya devam edelim. Kalitesiz bir çanta alırsanız yukarıda da bahsettiğim gibi sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kamp çantanızın kalitesi kadar konforu da önemlidir. Kimse sırtının terlemesi gibi durumları istemez. O yüzden kamp çantanızın sırt sisteminin konforlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kamp çantanızın dikişlerine, perlonlarına, aşınmaya karşı dirençli olmasına dikkat etmelisiniz. Yine bir diğer önemli husus kamp çantanızın yanlarında su veya matara koyabileceğiniz ceplerin ayrıca hızlı erişim bölmelerinin olması da önemli noktalardan birisidir. Bir diğer önemli nokta ise çantanızda yağmurluk olmasına dikkat etmelisiniz. Kamp çantaları her ne kadar su geçirmez olsa da dikişlerden vs. mutlaka çantanız su alacaktır. O yüzden mutlaka yağmurluk bulunması gerek. Çantanızda yoksa kendiniz kamp çantanızın büyüklüğüne göre temin edebilirsiniz. Kamp çantası seçerken en fazla dikkat edilmesi gereken nokta ise çanta gözleri ve sırt desteği olup olmadığı. Sırt destekli bir çanta kullanmamanız sizleri zor durumda bırakabilir. Sırt destekli bir çanta yükünüzü hafifletiğini hissedebilirsiniz. Omuz, sırt desteksiz bir çantada yükünüz her kilometrede 2 katına artacaktır.

Kamp Sırt Çantasının Fiyatları

O kadar özellik saydık malum hepinizin merak konusu fiyatlar oldu. Kamp sırt çantalarının fiyatları büyüklüğüne ve kalitesine göre değişebiliyor. Kamp çantaları 100 TL’den 2000 TL’ye kadar değişiklik gösteriyor. Kamp çantaları her bütceye uygun olarak tercih edilebilir. Kamp çantası seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sizlere bu yazımda açıkladım. Sizlerde kamp çantası seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz. Sizlere uygun kamp çantasını seçmek için dilerseniz Buraya tıklaya bilirsiniz. Kamp için gerekli malzemelerden bir tanesi de uyku tulumu. Uyku tulumu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bir önceki yazımda açıkladım sizlerde o yazıma ulaşabilirsiniz.

About Admin Yazar

Admin Yazar, yarı zamanlı gezin ve yazar.

Check Also

Vizesiz Gidilen 6 Balkan Ülkesi

Bu yazımda sizlere Vizesiz Gidilebilen 6 Balkan Ülkesi hakkın sizlere bilgi vereceğim. Balkan ülkeleri misafirperver …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir