Japonya’da Gezilmesi Gereken 4 Turistik Yer

Yükselen Güneş Ülkesi’ne bir gezi planlıyorsanız, Japonya’daki en önemli turistik yerleri bilmek isteyeceksiniz. Japonya’ya seyahat etmek, gelenek ve modernitenin karışımını ortaya çıkarmakla ilgilidir. Japonya’da neon ışıklı yoğun sokaklar ve sakin tapınaklar, bozulmamış doğa ve inanılmaz gökdelenler bulacaksınız. İşte Japonya’da kaçıramayacağınız turistik yerler!

Fuji Dağı

Japonya’nın simgesi olan Fuji Dağı, Japonya’da mutlaka görülmesi gereken bir turistik yer. Tokyo’nun başkentinden yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta, en iyi otobüsle ulaşılabilir. Geleneksel Japon kültüründe, bu karla kaplı, koni şeklindeki dağ, ‘Üç Kutsal Dağ’dan biridir.

Japonya Fuji Dağı
Japonya Fuji Dağı

Kusursuz simetrisi ile sayısız sanatçıya ilham vermiş, bugün hala Şinto ve Budizm’in takipçileri için önemli bir hac yeridir. Japonya’nın en yüksek zirvesi olan çoğu ziyaretçi, dağın yakından manzarasının keyfini çıkarmak için doğrudan Subaru Beşinci İstasyona gider. Öte yandan, en ilham verici panorama Kawaguchiko Gölü’nden izlenebilir. Alternatif olarak, açık bir günde Tokyo’dan Kyoto’ya hızlı trenle seyahat ediyorsanız, Fuji Dağı’nın manzarası muhteşemdir!

Harajuku ve Takeshita Caddesi, Tokyo

Japonya’nın en gözde turistik yerlerinden biri olan Harajuku bölgesini ziyaret etmeden Tokyo’yu gezmeye gidemezsiniz. Burada pop kültürü, butik mağazalar ve her şeyi bulabileceğiniz bir dünya bulacaksınız. Harajuku’nun eğlence dolu sokakları en şüpheci gezginlerin bile yüzünü güldürürken, anime ve manga severler kendi unsurlarında olacaklar! Takeshita Caddesi, Harajuku’nun kalbinde yer almaktadır. Şehrin en işlek ve en aydınlık caddesi olan Takeshita, ilginç mağazalar, temalı kafeler ve restoranlarla doludur. Japon pop kültürünü tüm ihtişamıyla yaşamak istiyorsanız, Takeshita Japonya’daki en kaçırılmayacak turistik yerlerden biridir.

Japonya Harajuku
Japonya Harajuku

Dotonburi, Osaka

Aynı adı taşıyan kanal boyunca uzanan Dotonburi, Osaka’nın kalbinde yer almaktadır. Bu neon ışıklı bölge, her türlü eğlence, bar ve sokak yemeği pazarlarına ev sahipliği yapmaktadır. Aslında, Japon sokak yemeklerinin lezzetlerini deneyimlemek için Osaka’daki en iyi yer! Osaka halkı yemek sevgileri ile ünlüdür ve Japonların şu ifadeyi deneyimlemek için daha iyi bir yer yoktur. Kuidaore, ya da ‘düşene kadar ye’! Dotonburi’de görülecek çok şey var, nereye bakacağınızı bilemeyeceksiniz! Bölgenin kalbinde bir neon tabela olan ünlü ‘Koşan Adam’ı mutlaka görün ve Ebisubashi Köprüsü’nden manzarayı izleyin.

Shirakawago Köyü
Shirakawago Köyü

Shirakawago Köyü

Shogawa Nehri Vadisi’nin uzak dağlarında yer alan Shirakawago köyü, Japonya’nın en büyüleyici turistik yerlerinden biridir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu pastoral köy, geleneksel gassho-zukuri çiftlik evleriyle ünlüdür. Bu ahşap konutların A-çerçeveli çatıları, bu bölgeye düşen yoğun kar yağışına dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bu evlerden bazıları, 250 yıldan daha eski bir tarihe sahiptir ve geleneksel Japon yaşamına benzersiz bir bakış açısı sağlar. Köyde hala yaklaşık 2.000 kişi yaşıyor ve Shirakawago’yu deneyimlemenin en iyi yolu aile yanında kalmak. Öte yandan, Nagoya veya Kanazawa’dan günübirlik geziler de popülerdir.

Her zevke uygun, kaçırılmayacak manzaralarla dolu olan Japonya, inanılmaz bir seyahat destinasyonudur.

About Gezgin Yazar

Check Also

Indore'da Lüks Villalar

Indore’da Lüks Bir Tatil İçin Muhteşem Villalar

Antik anıtlar, tarih, anıtlar, mezarlar ve tekstil ürünleriyle ve evet, yiyecekleri ve bilezikleriyle tanınan bu …

Leave a Reply

Your email address will not be published.