İzmir Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçesi hayvanları bir kameranın merceğinin arkasına geçmenin ve seyahat ederken fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur.  Seçtiğim yere varana kadar, hayvanat bahçesi hayvanlarının ve manzaraların orayı, fotoğrafçılık becerilerimi geliştirmek  için mükemmel bir yer haline getirdiğini fark etmemiştim. Bu makale, yakalamayı başardığım birkaç fotoğrafı sergiliyor.

İzmir Hayvanat Bahçesi
İzmir Hayvanat Bahçesi

İzmir Hayvanat Bahçesi’ndeki Hayvanlar

Hayvanat Bahçesi ve Yaban Hayatı Parkı, memeliler, kuşlar, sürüngenler ve Asya fili gibi nesli tükenmekte olan türler dahil 1200’den fazla vahşi ve evcil hayvana sahiptir. Bu hayvanları günlük hayatlarını sürdürürken izleyebilmek kesinlikle harikaydı ve hayvanlar mükemmel bir fotoğraf konusu haline geldi. O gün 300’den fazla fotoğraf çektim ve birçoğunun çöpe atıldığını kabul edeceğim, ancak çoğu zaman yakalamayı başardığım görüntüye şaşırdım.

Hayvanat bahçesine girer girmez size ayrıntılı bir harita verilir ve ardından bunlarla sınırlı olmamak üzere çok çeşitli hayvanat bahçesi hayvanlarını keşfetmeye ve gözlemlemeye başlayabilirsiniz…

  • Afrika ormanlarından yırtıcı kuşlar ve kuşlar
  • Zürafalar, zebralar, su aygırı ve devekuşları
  • Develer, kızıl geyikler, ceylanlar ve filler
  • Ayılar, kurtlar, sırtlanlar, maymunlar, kaplanlar ve aslanlar
  • Timsahların, böceklerin ve yılanların bulunduğu tropikal merkez
İzmir Hayvanat Bahçesi Ve  Hayvanlar
İzmir Hayvanat Bahçesi Ve Hayvanlar

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda hayvanat bahçesi hayvanlarına tam olarak ne kadar yer verildiğini tam olarak anlayamadım ve bazen zoom lensim beni hayal kırıklığına uğrattı. Hayvanların büyük muhafazaları vardı ve gün ortası sıcağında, uzaktaki ağaçların altında gölgelenmek için toplanma eğilimindeydiler. Fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmek için İzmir hayvanat bahçesine gitmeye karar verirseniz, iyi bir zoom lensiniz olduğundan emin olun.

Hayvanat bahçesindeki hayvanları izlemenin yanı sıra, ön kolumdan daha uzun zoom lensleri ve o kadar çok fotoğraf makinesi aksesuarı olan fotoğrafçılara rastladım ki, küçük Fuji fotoğraf makineme baktım ve utançtan yüzüm kızardı. Evet, acı çektim “Benden daha büyük bir kameran var” sendromu ama bunun yerine bu fırsatı değerlendirmeye karar verdim ve hayranlıkla uzmanları izlemek için çok zaman harcadım.

İzmir Hayvanat Bahçesi Nerede?
İzmir Hayvanat Bahçesi Nerede?

İzmir Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

İzmir merkez otogarına gidin ve oradan Karşıyaka’ya giden bir otobüse binin, ardından Sasali’ye giden 777 otobüsüne atlayın. Alternatif olarak, kalabalık bir grubunuz varsa, seyahat süresini en aza indirmek için otobüs durağından bir taksiye binin. İzmir yakınlarındaki sahil beldelerinden herhangi birindeyseniz, özel bir otobüs ve tur organize edip edemediklerini öğrenmek için yerel bir tur sağlayıcıyla görüşün.

About Gezgin Yazar

Check Also

Ege Kıyısında Gezilecek Yerler

Ege Kıyısında Bir Gezi

Ege Denizi’nin Türk ve Yunan yakasında iki iyi korunmuş sırrı: Alaçatı’da bohem bir inziva ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.