İstanbul’un En Yaşanılabilir Yeri: Beylikdüzü Bölgesi

Beylikdüzü, İstanbul Avrupa’da 12,4 km’lik sahil şeridine hâkim, lüks, konfor ve doğanın eşsiz dengesiyle öne çıkan bir semttir. Bölge, ikamet için gidilecek yer olarak popülerlik kazanmıştır.

Beylikdüzü

Başlangıçlarla dolu entegre hizmetleri ve iyi hizmet veren ulaşım ağları ile bölge, Marmara Denizi’ne bakan eşsiz konut fırsatları sunuyor. Beylikdüzü, onlarca yıldır hızlı ve yoğun bir şehirleşmeye tanık olmakta ve sağlıklı bir altyapıya sahip Türkiye’nin en iyi ilçeleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin şehir merkezinin kalabalık ortamından uzak, sakin bir atmosfer ve temiz hava sunan Beylikdüzü, huzurun adresi oluyor.

Beylikdüzü’nde Ulaşım

Beylikdüzü, toplu ve özel ulaşımın en iyi olduğu bölgelerden biridir. Ama en önemlisi, İstanbul’un ana merkezine ulaşım, metrobüs hattı bölgeden geçmektedir.

Avrupa’dan Asya’ya uzanan metrobüs, semt sakinlerine İstanbul’da esnek bir şekilde hareket etme imkânı veriyor. İlericevher, yolu boyunca, metrobüs çeşitli ulaşım araçlarıyla kesişir, yani İstanbul’da her türlü ulaşıma ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü Ulaşım

Halk otobüsleri, bölgenin iç kısımlarına mükemmel bir şekilde hizmet etmekte ve sakinlerin Beylikdüzü mahallelerinde dolaşmasını sağlamaktadır.

Belediye bölgede İDO “deniz taksi” istasyonu kurmak için çalışıyor. Bu, Beylikdüzü’nü bir vapurla İstanbul’un diğer sahil ilçelerine bağlayacaktır. Bu nedenle Kabataş, Eminönü ve Kadıköy’e ulaşım bir esinti olacak.

Beylikdüzü’nde Eğlence Tesisleri

Beylikdüzü çok sayıda alışveriş merkezine ev sahipliği yapıyor. Marmara Park gibi bazıları şehrin en büyüğü olarak kabul ediliyor. Pazarlar, kafeler ve restoranlar ilçe genelinde yayılmıştır.

Beylikdüzü Parkı

Beylikdüzü Yat Marina, sakinleri için çeşitli eğlence tesislerine ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Eğitim ve Sağlık

Beylikdüzü prestijli üniversitelerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. İller Boğaziçi Üniversitesi gibi bölgede şehir ve Beykent Üniversitesi. Diğer birçok özel ve devlet üniversitesine ek olarak, bölge tüm eğitim seviyeleri için uluslararası ve devlet okullarına ev sahipliği yapmaktadır.

Beylikdüzü Okulları

Başlıca İlçelere Uzaklık

Beylikdüzü büyük bir ilçe olduğu için merkeze daha yakın veya ilçe başlangıcına yakın bölgelerde yaşıyorsanız değerler değişebilir.

  • Taksim: 50 dakika
  • Bakırköy Meydanı: 20 dakika
  • Mecidiyeköy: 40 dakika
  • Sultanahmet: 40 dakika
  • Beşiktaş: 60 dakika
  • Kadıköy: 64 dakika
  • Levent: 58 dakika
  • Sarıyer: 70 dakika
  • İstanbul Havalimanı: 51 dakika

Beylikdüzü’nde Yatırım

Beylikdüzü Konut Projesi

Beylikdüzü, bölgede birinci sınıf tesislerin bulunması nedeniyle büyük bir yatırım değerine sahiptir. Şu anda konut projelerinden İDO deniz ulaşım istasyonuna kadar yüzlerce lüks proje yapım aşamasında. Bunların hepsinin yakın gelecekte gayrimenkul değerleri yükselecek.

About Gezgin Yazar

Check Also

Kocaeli'nde Yaşam

Kocaeli Nasıl Bir Yer? Kocaeli’de Yaşam Nasıl?

Kocaeli, yaşanabilir şehirler arasında yer almaktadır. Kocaeli’de yaşam oldukça avantajlıdır. Sanayisi sebebi ile iş olanakları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir