İstanbul’un En İyi Restoranları – İstanbul’da Mutlaka Gidilmesi Gereken Mekanlar

Dünya şehirlerinden birisi olan İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri ile birçok kişinin gönlünü feth etmektedir. İstanbul’da mutlaka gidilmesi gereken birçok yer vardır. İstanbul Avrupa Yakası en iyi restoranlar şehrin ön plana çıkmış, dünyaca ünlü restoranlarıdır.

İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde eğer boğaz manzaralı bir restoranda kahvaltı, brunch ya da bir akşam yemeği yemek isterseniz mutlaka Karaköy semtini tercih etmelisiniz. Eğer güne muhteşem bir başlangıç yapmak istiyorsanız, Galataport’u tercih edebilirsiniz. Karaköy lüks kahvaltı mekanlarının birçoğu Galataport İstanbul’da bulunmaktadır.

Galataport İstanbul, Karaköy sahil şeridinde bulunan dünya standartlarında bir kruvaziyer limana sahip.  Bünyesinde birçok mağaza ve restoran bulunmaktadır. Galataport’ta gezinirken bir mahallenin sokaklarında geziyormuşçasına hissedeceksiniz. Doğal yapıya uygun mimarisi ile tarihi yarımadaya karşı eşsiz bir alışveriş ve yemek deneyimi yaşayacaksınız.

Galataport İstanbul sayesinde İstanbul en iyi kahvaltı mekanlarını bir arada bulmuş olacaksınız. Boğaz manzaralı lüks kahvaltı mekanları, mutlaka gidilmesi gereken restoranlar. Eğer, tarihi yarımadaya karşı bir kahvaltı ya da brunch yapmak istiyorsanız Galataport’taki en iyi restoranlar; Big Chefs, Cookshop, Kirpi Cafe, Simit Sarayı.

İstanbul Avrupa Yakası En İyi Restoranlar
İstanbul Avrupa Yakası En İyi Restoranlar

Türk ve Dünya Mutfağı Restoranları Galataport İstanbul’da

Galataport İstanbul, 1,7 milyar dolarlık yatırım ile İstanbul Boğazı’nın kenarında 1,2 km’ye sahip sahil şeridini kapsamaktadır. Dünyanın en önemli projeleri arasında yer almaktadır. Galataport İstanbul, şehrin merkezinde tarihi yapıya uyum sağlayan mimarisi ile son teknolojileri bir arada sunmaktadır.

Galataport İstanbul, şehrin tarihi limanında dünya standartlarında bir kruvaziyer limanını şehir ile buluşturan bir noktadır. Ayrıca Galataport, yıllardır halkın erişimine kapalı olan sahil şeridini de erişime açmıştır. Galataport İstanbul’da sanattan eğlenceye, alışverişten yemeğe kadar birçok seçenek bulunmaktadır.

Türk ve Dünya mutfağının en iyi lezzetleri Galataport İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul’un en eski restoranlarından birisi olan Liman İstanbul, Galataport’ta. Liman restoranı kendine has lezzetleri ile tarihten günümüze kadar uzanan bir lezzet yolculuğuna sahiptir.

Galataport İstanbul Gina
Galataport İstanbul Gina Restoran

İstanbul’un en iyi uzak doğu restoranlarından birisi olan Yada Sushi, 09.00-23.00 saatleri arasında Galataport’ta hizmet vermektedir. İtalyan mutfağının en iyi restoranlarından birisi olan Gina, İstanbul Galataport’ta.

Hizmet anlayışı ve sıra dışı sunumlarıyla Vandal, dünya mutfağı ile Türk mutfağını harmanlamaktadır. Vandal Galataport’ta “pembe tavşanı takip et” sloganı ile Vandal’da göreceğiniz ikonik tavşanını işaret eder. Böylece, Vandal’ın tüm etkinliklerinden haberdar olabilirsiniz.

The Populist, seven hills galata, Roka İstanbul, Günaydın Kebap & Steakhouse ve Günaydın Köfte & Döner ile çeşitli lezzetleri boğaz manzaralı restoranlarda deneyimleyebilirsiniz. Happy Moon’s İkon, Kitten Bistro, Kiva, Mezzaluna ve Monochrome ile dünya lezzetlerini tarihi yarımadaya karşı Galataport İstanbul’da tadabilirsiniz.

Galataport İstanbul Sait Balık
Galataport İstanbul Sait Balık

Eğer İstanbul boğaz manzaralı bir restoranda özel günleriniz için bir yemek yemeyi planlıyorsanız, Sait Balık sizler için en iyi restoran olacaktır. Sait Balık’ın öne çıkan meze lezzetleri; kurutulmuş domates, haydari, fava, enginar kalbi, çiroz, ezmeler, atom ve köpoğlu. Restoranın deniz ürünleri kokoreci, kara kılçık pilavı ve deniz mahsullü makarnası en iyi yemeklerinden. Sait Balık’ta ağırlık olarak balık ve deniz mahsulleri yemekleri olsa da et yemekleri de menüde yerini almaktadır.

Galataport İstanbul, Türk ve Dünya mutfaklarından geniş bir yelpaze sunan birçok yerli ve yabancı restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Hijyen kuralları üst seviyede olan Galataport’ta sokak lezzetlerini güvenle tatabilirsiniz.

Dünyada ilk kez yapılan özel kapak sistemine ve yerin altında inşa edilen 29 bin metrekarelik terminale ev sahipliği yapmaktadır Galataport. Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip Galataport İstanbul’da dünyanın en iyi restoranlarına gidebilir, İstanbul kültür sanat etkinliklerine katılabilir ve dünyaca ünlü markalardan alışveriş yapabilirsiniz.

About Gezgin Yazar

Check Also

Kasko Çeşitleri

Kasko Nedir? Kasko Değer Listesi Nedir? Kasko Değer Listesi Sorgulama

Araç kasko sigortası, arıcınızın olası kaza veya kaza gibi durumlarda oluşabilecek maddi hasarları karşılayan ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.