Hangi Apple Watch Modelini Almalıyım?

Dijital dünyanın yeni trendi akıllı saatler, çağımızda popüler olmaya devam ediyor. Akıllı telefonlardan ve bluetooth kulaklıklardan sonra teknoloji severlerin en çok tercih ettikleri ürünler akıllı saatlerdir.

Giyilebilir teknoloji ürünü olan bu akıllı cihazlar, çağımızda her yaş grubunun kullanmayı tercih ettiği vazgeçilmez bir teknoloji ürünü olmaya devam ediyor.

Bugünlerde her yaştan insanın severek kullanmış olduğu akıllı saatler, çeşitli özellikleri ile kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlıyor.

Sesli aramalardan kalp atış hızımızı ölçmeye kadar çeşitli özelliğe sahip olan bu akıllı cihazlar, günlük iletişimimizi ve hayat kurtarıcı basit işlemleri ile günlük yaşantımızı bir hayli kolaylaştırıyor.

Gelişmiş fonksiyonları olan akıllı saatler, insan nabzını ölçümleyebiliyor. Olağanüstü durumlarda problemleri tespit ederek kullanıcılara bildirim yolluyor.

Bu pratik giyilebilir teknoloji ürünleri gün içinde atılan adım sayılarını hesaplar, kalp ritmini ve kan basınç seviyesini ölçer. EKG uygulamasına sahip olan akıllı saatler, yüksek ve düşük kalp atış hızını, düzensiz kalp ritmini tespit ederek kullanıcılarını uyarır.

Ergonomik ve şık tasarımları ile her kullanıcıya hitap eden akıllı saatler, değişen kayışlar ile sınır tanımayan stillere de dokunuyor.

Akıllı saat çeşitlerinde sınıfının en çok tercih edilen apple watch serilerinin fonksiyonlarını bu yazımda sizler için ele alıyorum.

Marka karşımıza üç model sunuyor. Bunlar Apple Watch Series 6, Apple Watch SE ve Apple Watch Series 3.

Her bir akıllı saat ortak temel özelliklerinde, ama kendi içlerinde ayrıldıkları farklı noktalar oluyor. Gelin hep beraber daha ayrıntılı inceleyelim.

Apple Watch Series 6: Hep açık retina ekran ile markanın diğer modellerine göre farklılık sunuyor. 44 ya da 40 mm kasaya sahip. GPS ve EKG uygulamasına sahip. En önemli fonksiyonu diyebileceğimiz kanda bulunan oksijen seviyesinin ölçümlemesini yapıyor. Ek olarak yüksek ve düşük kalp atış hızını da ölçümlüyor. 50 metre suya dayanıklı tasarıma sahip. Kordonlarını talebinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Apple Watch SE: 44 mm ya da 40 mm kasaya sahip. Retina monitörü ve GPS özelliği bulunur. 50 metre suya dayanıklı bir tasarıma sahip. Düzensiz kalp ritmini ve yüksek düşük kalp atış hızını ölçümlüyor.

Apple Watch Series 3: 42 ya da 38 mm kasaya sahip. Retina ekran ve GPS bulunduruyor. Diğer modellerde olduğu gibi yüksek ve düşük kalp atış hızı ölçümü yapabiliyor. Ayrıca 50 metre suya dayanıklı tasarıma sahip.

Bu yazımda ele aldığım apple watch serilerine en ideal fiyatlarla N11’den ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda yerli telefon üreticilerinden Oppo ve Reeder’dan Oppo Reno ve Reeder p13 akıllı telefonlarından bahsedeceğim. 🙂

About Gezgin Yazar

Check Also

nike ayakkabı

Nike Ayakkabı ile Gündelik Spor Kombinler ve Genel Tavsiyeler

Ayakkabı tercihi günlük yaşam konforunuzu etkileyen temel unsurlardan biridir. Hem rahat hem şık olmak denince …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *