En İyi İspanya Festivalleri

Yılın ilk büyük İspanyol festivali Dia De Los Reyes. Üç Kral Günü olarak da bilinir ve İspanyolların Noel’i kutladıkları zamandır. Her yıl 6 Ocak’ta hediyeler ve oyunlarla büyük ölçüde eğlenceli bir aile ilişkisi içinde kutlanır.

Ayın ilerleyen saatlerinde San Sebastian Festivali’nde büyük şenlik ateşleri, müzik ve dans var. San Sebastian’ın davul gösterileri özellikle hipnotize edicidir. Madrid’in CutreCon Film Festivali Ocak ayının sonuna denk geliyor.

İspanya Şubat ayında, Lent öncesi karnaval şenlikleri için İspanya’yı ziyaret etmek için harika bir zamandır. Barselona yakınlarındaki Sitges Karnavalı, ülkenin başlıca eşcinsel etkinliklerinden biridir. Bolca savurganlık ve çöküş var!

Valensiya Festivalleri
En İyi İspanya Festivalleri

Arizkun, Şubat ayı başlarında alışılmadık bir festivale ev sahipliği yapıyor. İnsanlar kükreyen şenlik ateşlerinin üzerinden atlamak için koyun derisi gibi ceketler giyerler! Festivalin kökleri kötü ruhları caydırmaya çalışır.

Valensiya’nın Las Fallas Festivali, Şubat ayının son haftasından Mart ortasına kadar sürüyor. Devasa kuklalar yapmayı içerir. Her akşam havai fişek gösterileri var. Kuklalar sonunda Ateş Gecesi’nde yakılır.

Şubat ayının bir diğer favorisi olan Jerez Festivali, muhteşem flamenko gösterilerini izlemek için harika bir fırsat.

Bahar’da İspanya Festivalleri

İnsanlar Mart ayında İspanya genelinde Semana Noel Baba/Kutsal Haftayı kutlarlar. Sokaklarda sakin dini alaylar var. Sevilla, Paskalya için çarpıcı kutsal kutlamalara tanık olmak için en iyi yerlerden biridir. Bu, dini faaliyetlere katılmak için İspanya’ya seyahat etmek için en iyi zamandır.

İspanya Sevilla Festivali
İspanya Festivalleri

Sevilla, Nisan ayında bahar fuarına ev sahipliği yapıyor ve Barselona, ​​koruyucu azizini onurlandırıyor. Aşk havayı doldurur çünkü Aziz George Günü, Sevgililer Günü gibidir.

Madrid’in en büyük festivali Mayıs ortasında gerçekleşir: Fiesta de San Isidro. İnsanlar geleneksel kıyafetler giyer, geleneksel yemeklerin tadına varır ve çeşitli konser ve gösterilere katılır.

İspanya’da Yaz Festivalleri

Haziran başında Castrillo de Murcia’da alışılmadık bir festival yaşanıyor: El Colacho. İnsanlar onları kötü şanstan korumak için bebeklerin üzerinden atlar!

Su ve Jambon Festivali’nin su savaşlarında Granada’da serinleyin. Valencia’daki San Juan Gecesi’ndeki antik Pagan ritüellerini görün. Haro Şarap Festivali’nde lezzetli şarapları tadın.

İspanya Boğa Festivali
İspanya Boğa Festivali

Temmuz, İspanya’nın en ünlü festivallerinden birine ev sahipliği yapıyor: San Fermin. Pamplona canlanırken Boğaların Koşusu öne çıkıyor. Havai fişekler ve sokak yemekleri akşamları doldurur. Bu, canlı bir kutlama için İspanya’ya seyahat etmek için en iyi zamandır.

As Neves’te Ölüme Yakın Festival ürkütücü bir şekilde tuhaf. Ölüme yakınlığı deneyimleyen insanlar sokak geçit töreni için tabutlara konuyor!

Ağustos ayında öne çıkan bir nokta, Bunol’da bulunan Tomatina. Esasen devasa bir domates dövüşü! Ayrıca Semana Grande’yi (Bilbao) veya Major de Gracia’yı (Katalonya) kutlayın.

Sonbahar’da İspanya Festivalleri

İspanya Şarap Festivali
İspanya Şarap Festivali

Şarap severler La Rioja’nın üzüm hasadının tadını çıkarabilirken, film meraklıları San Sebastian’ın film festivalinin tadını çıkarabilir. Barselona, ​​ayın sonunda aziz gününü kutluyor. Fiesta De La Merce havai fişekler, danslar ve yemekler sunmaktadır.

12 Ekim, El Dia de la Hispanidad’dır. Kolomb’un Amerika’ya inişini hatırlıyor. Madrid’de vatansever kutlamaların yanı sıra büyük bir askeri alay var.

Tüm caz tutkunlarını çağırıyor! Bu, birkaç eğlenceli festival nedeniyle İspanya’ya seyahat etmek için en iyi zamandır. Madrid, Barselona ve Granada’da festivaller var. Ayrıca, birkaç film festivali var. Jerez’in Sherry Haftası ve All Saints’ Day da Kasım ayında.

İspanyollar Noel’i zevkle kutlarlar. Birçok konser ve dini hizmetler vardır. Noel Pazarları da hareketli.

About Gezgin Yazar

Check Also

Louvre Müzesi Gezi Rehberi

Louvre Müzesi Gezi Rehberi

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve yorucu müzesini gezmeye hazır mısınız? Yılda 8.1 milyon turist …

Leave a Reply

Your email address will not be published.