Elektrikli Scooter Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzde benzinli araçların yerini elektrikli araçlar almaya başlamıştır. Son yıllarda bu durum hızlanmaya başlamış ve görünen o ki tüm araçlar elektrikle çalışacak ve kısa sürede daha çevreci bir ulaşım modeline geçilecektir. Bu yazımızda Elektrikli Scooter hakkında bilgi verecek ve bu aracı almak isteyenlere yardımcı olacağız.

Elektrikli scooter nedir?

Elektrikli scooter, güzergahı boyunca yönü ve hızı ayarlanan, elektrikle geleceğin insanları, bu özellikleri ile kısa mesafeli taşımaya uygun iki tekerlekli bir kaykay türüdür. Bisikletlere veya elektrikli bisikletlere alternatif bir ulaşım aracı elektrikli scooter’lardır.

Elektrikli Scooter
Elektrikli Scooter

Neden seçmelisiniz?

Elektrikli scooterların en önemli faydalarından biri elbette çevre ile ilgili. Çevreye herhangi bir yük oluşturmayan bu araçlar aynı zamanda cep boyutundadır. Kilometre başına maliyet, benzinli bir araca göre çok daha ucuzdur. Bu nedenle gönül rahatlığı ile sürülebilir. Ek olarak, çok sessiz çalışmaları bu araçları seçmenin geçerli nedenlerinden biridir.

Ne kadar mesafe gitmektedir?

Bu sorunun cevabı tamamen scooter’ınızın tipine, modeline ve kullanımına bağlıdır. 40-50 km. Yolda giden scooterlar olsa da en yüksek teknolojiye sahip olanlar 100 km’den fazla yol kat edebiliyor. Bu scooterların bir veya iki pil alabildiğine dikkat edilmelidir. Çok sayıda pil ve kapasiteleri, menzilinizi genişletmede önemli faktörlerdir. Ayrıca araçtaki kişi sayısı ve bu kişilerin ağırlığı da akü ile gideceğiniz mesafeyi önemli ölçüde etkiler. Tüm bunlara ek olarak şehrin dağ yolları da sürüş mesafesini kısaltan etkenlerden biri.

Elektrikli Bisiklet
Elektrikli Bisiklet

Kaç saat şarj oluyor?

Ayrıca bu sorunun kesin bir cevabı yok. Pilinizin şarj oranı, kapasitesi ve sayısı bu süreyi doğrudan etkiler. Ancak piyasada satılan birçok modelde pil genellikle 6-8 saatte tam olarak şarj oluyor.

Bisiklet denilince aklımıza pedal gücü ve doğa ile iç içe bir yolculuk geliyor. Elektrikli bisikletlerde bu reddedilir ve birçok farklı kullanıcı gelir. En önemli faktör motorun gücüdür. 1000W’a kadar motor gücü bir lisans gerektirir, ancak bir bisikletle o kadar ileri gidebilirsiniz. Amaç, bisikletinizi zahmetsizce sürmenizdir. Bu artırılmış bisikletlerin 250W’a kadar güç üretebildiği bulunmuştur. Saatte 40 veya 50 kilometre hıza ulaşabilen bisikletlerin temel amacı istediğimiz kadar iş gücü kazandırmaktır. Bu zorlu ve dik yollarda bir meydan okumadır.

Bu yazıda, Elektrikli scooter nedir? Elektrikli bisiklet alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair yazımızı sizler için hazırladık. Bir sonraki yazımızda oyuncu koltuğu alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair yazımızı paylaşacağız. Bu yazıdaki bilgilerle online olarak eklemek istediğiniz bir şey varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz 🙂

About Gezgin Yazar

Check Also

nike ayakkabı

Nike Ayakkabı ile Gündelik Spor Kombinler ve Genel Tavsiyeler

Ayakkabı tercihi günlük yaşam konforunuzu etkileyen temel unsurlardan biridir. Hem rahat hem şık olmak denince …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir