Antalya Kepez Bölgesi

Kepez, çekici ve farklı turistik mekanları ile Antalya’nın dikkat çeken en büyük  bölgelerinden birisidir. Kepez’in büyümesi ve gelişmesi günden güne artış göstermektedir. Bu gelişim ve büyümeye bağlı olarak konutlarda da artış olmuştur. Modern ve kullanışlı yeni tarz birçok konut inşası vardır.

Kepez Antalya’nın Neresindedir?

Kepez, Antalya’nın en büyük ikinci bölgesi olan Antalya şehir merkezinin 15 km kuzeyinde yer almaktadır. Antalya Muratpaşa’dan sonra nüfus açısından büyüktür. Bölge, Akdeniz’e kıyısı olmamasına rağmen, harika turistik noktalara sahip ve yaklaşık yarım milyon nüfusa sahip 60 bölge ve 7 köyden oluşuyor.

Kepez Konumu
Kepez Konumu

Kepez Konut Özellikleri

Kepez bölgesi Antalya’dan uzak olduğu için şehrin gürültüsünden uzaklaşıyor. Bu nedenle sakinlik arayanlar için çok arzu edilen bir bölgedir. Yeni inşa edilmiş konut projelerinin ve sitelerin çok uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Özellikle trafik sıkışıklığının azaltılmasına katkıda bulunan iyi bir ulaşım ağının yanı sıra endüstriyel parklar ve bir elektrik santrali bulunmakta.  Ayrıca birçok halka açık park, doğal orman alanları, yürüyüş alanları, yeşil alanlar, güzel manzaralar ve hatta şelaleler içermektedir.

Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez'de Gezilecek Yerler
Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez harika manzarası ve konumu ile birçok gezi ve eğlence mekanlarına sahiptir. Kepez’de gezilmesi ve görülmesi gereken birçok yer vardır. Kepez’de gezilecek yerler, turistler için oldukça etkileyici yerlerdir.

Kepez Ormanı

Kepez Ormanı, güzelliği, oyun ve spor gibi birçok rekreasyonel aktiviteye sahiptir. Binicilik ve çeşitli kuş panayırlarını seyrederek turistlere heyecan ve zevk için sunduğu eğlence ile her köşesinden turistlerin uğrak noktalarından biridir.

Antalya Kepez
Antalya Kepez

Kent Orman Parkı

Park, zemin seviyesinden 1000 metre yükseklikte olması nedeniyle geniş ve muhteşem bir Kepez manzarasına sahip. Orman parkta, hem yetişkinler için hem de çocuklar için birçok aktivite yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Düden Şelalesi

Antalya’nın kuzeydoğu kesiminde stratejik bir konuma sahip olan Düden Şelaleleri, sakin ve huzurlu ortamlarda suyun akışını izlemek için oldukça güzeldir. Hatıra fotoğrafları çekmek ve kaliteli bir restoranda sıcacık yemek yemek için turistleri çekmek için en etkileyici yerlerden biridir.

Kepez Hakkında Bilgiler
Kepez Hakkında Bilgiler

Kepez Bölgesindeki Okullar ve Üniversiteler

Kepez birçok eğitim kurumunu bünyesinde barındırır ve eğitim süreci devlet ve özel okullara ayrılan aşamaları (anaokulu, ilköğretim ve hazırlık) içerirken, yakınlarda Akdeniz Devlet Üniversitesi gibi birkaç devlet üniversitesi vardır.

Kepez Bölgesindeki Hastaneler ve Sağlık Hizmetleri

Kepez bölgesinde, nüfusa kapsamlı ve çeşitli tıbbi hizmetler sunan birkaç devlet hastanesi ve sağlık merkezi bulunmaktadır. 300’den fazla hasta kapasiteli bir devlet hastanesi kurulurken, burada da bir dizi sağlık projesi yapılıyor.

Kepez Bölgesinde Altyapı

Kepez, nüfusun modern yaşamının tüm gereksinimlerini karşılayan entegre sosyal ve hizmet tesislerinin hızla kurulması ile Antalya’nın en hızlı büyüyen ve gelişen bölgelerinden biridir. Özellikle konut sitelerinde büyük rekabetin yaşandığı bölge, birçok işletme ve kurumun kurulmasına yardımcı olan güçlü bir altyapının yanı sıra esnek ve modern bir ulaşım ağı, ana yollar, sağlık merkezleri, okullar ve marketlere sahiptir.

Kepez’de Alışveriş

Kepez, Mall of Antalya, Deepo Outlet Center, Ikea, Metro Mall ve Agora gibi  canlı ve modern alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Aile ve arkadaşlarla her zaman aktivite ve alışverişleriz yapabilirsiniz.

Kepez'de Yatırım
Kepez’de Yatırım

Kepez’de Yatırım Özellikleri

Son 10 yılda Kepez Belediyesi, ülkenin hayati yapısına büyük önem vermiş ve gecekondu alanlarını tahrip eden ve alanları modern kentsel temeller üzerinde çalıştıran kentleşme yöntemini benimsemiştir. Bölgenin gayrimenkule verdiği önemi ve yatırımcıların her alanda ilgisini önemli ölçüde artırmıştır.

En önemli konut projelerini ve mülkiyet tekliflerini burada görebilirsiniz.

Kepez’de Daire Almanın Özellikleri

  • Antalya Havalimanı’na 18 km uzaklıktadır.
  • Doğal ve kültürel özellikler, yaşamsal tesisler, okullar, marketler ve hastaneler
  • Turistik noktalar, dünyanın dört bir yanından gelen turistler için bir cazibe merkezidir.
  • Bölge, Antalya’nın en önemli gayrimenkul merkezi olma eğilimindedir.
  • Bölgede yapım aşamasında olan çok sayıda büyük ölçekli proje bulunmaktadır.

Daireler Türk vatandaşlığı şartlarına ve kanunlarına uygundur.

About Gezgin Yazar

Check Also

Antalya’da Yapılması Gereken 12 Şey

Türkiye’nin de diğer ülkeler gibi kendine has lezzetleri var, özellikle Antalya gibi ülkenin İstanbul’dan sonra …

Leave a Reply

Your email address will not be published.