Amerikalı Gezgin ve Ev Sahipliği Yapan Türk Gezgin

Drew Binsky Kimdir?

Drew Binsky takma adlı Amerikalı Gezgin. Gerçek adı “Drew Goldberg” olan 1991 doğumlu (29 Yaşında) Drew youtube üzerinden içerik üreterek dünyayı gezen bir gezgin. Youtube’da 2 Milyondan fazla takipçisi olan Amerikalı gezgin Youtube üzerinden toplam 392 Milyon izlenmeye sahip. Kanalını 2012 yılında açan Drew kanalında gezi blogları paylaşmaktadır.

Binsky ailesi tarafından verilen bir göbek ad. Wisconsin Madison Üniversitesinde ekonomi ve girişimcilik bölümünden mezun oldu. Üniversite öğreniminde Prag’da eğitim aldı. Prag’da okurken 20’den fazla Avrupa ülkesine seyahat etti. Bu seyahatleri yaparken para kazanma yolu düşündü. Para kazanmak ve Dünyayı gezmek için Youtube kanalı açtı. Youtube Kanalında şuanda 700’den fazla blog videosu bulunmaktadır. Yaklaşık olarak ayda 5 Bin ila 80 Bin dolar yılda ise 60Bin ila 1Milyon dolara yakın gelir elde etmektedir. Son 30 günde 20 Milyon görüntülenme elde eden Drew gezgin youtuberların atası sayılabilir. Gezginin Dünya rekorlar kitabına girdiğini söylemeden geçmek olmaz. Drew 24 saat içinde UNESCO dünya mirasında yer alan yerleri en fazla gezen kişi ünvanına sahip.

DREW HANGİ ÜLKELERİ GEZDİ ?

Amerikalı Gezgin Drew birçok avrupa ülkesini gezdi. Bunların arasında ülkemizde bulunmaktadır. Hatta Türkiye’ye yani İstanbula 5 kez gelmiş ama ülkemizi genel olarak gezme fırsatı yakalayamış. Üniversite okurken Prag’a eğitim için gittiğinde 20’den fazla Avrupa ülkesi gezmiş. Üniversiteden sonra Güney Korede İngilizce Öğretmenliği yapmış. İngilizce Öğretmenliği süresince Asyada 20 ülke gezmiş. Daha sonra gezginlik ruhuna işlemiş olacak ki İngilizce öğretmenliği işinden ayrılıp tam zamanlı bir gezgin olmaya karar vermiş. Ekim 2015 Tarihinde toplam 73 Ülke ve sayamacağımız kadar şehir gezmiş.

Drew Türkiye’de Nereleri Gezdi ?

Amerikalı gezgin, ülkemize gelmeden önce sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunmuş. Paylaşımda ise ” İstanbul’a 5 kez geldim fakat Türkiye’yi gezme fırsatım olmadı. Bana yardımcı olur musunuz?” tarzında bir paylaşımda bulunmuş. Paylaşımı gören Türk Gezgin Anıl Ünlü (@gezmekenkolay) iletişime geçerek Türkiye turu yapabileceklerini iletmiş. Drew, Anılın gezginliğine güvenerek bir rota oluşturmasını istemiş. Anıl’da takipçilerine bir hikaye paylaşarak nereleri gezmesi gerektiğini soruyor. Türkiye’nin birçok yerinden takipçiye sahip Anıl güzel bir rota oluşturuyor. Drew Türkiyeyi gezmek için çok hevesli olduğunu söylüyor. Mısır gezisini bitiren Drew, Türkiyeye geliyor. İstanbulda buluşan gezginler 1 aylık Türkiye Turuna Başlıyor. İstanbul’da gezmeye başlayan 2 gezgin Önce Ege’ye uğruyorlar. Egede gezilecek yerleri gezdikten sonra Akdeniz bölgesine uğruyorlar. Daha sonra Güney Anadolu bölgesine gidiyorlar. Karadeniz turu ile sonlandırıyorlar. Anıl bir paylaşımında “Eğer Anıtkabire götürmeseydim onu bu gezi yarım bitecekti” diyor. Anıtkabiri ve Atatürk’ü anlatan Anıl, Türk halkı ile lokal bölgeleri ve yerel yemekleri taddırıyor.

Amerikalı Gezgin Anıtkabir Ziyaretinde

Türkiye’de kebabın sadece Döner olmadığını açıklamaktan yoruldum diyerek Türk Mutfağının genişliğini yabancı misafirlere aktarmak için Anıl çokça yemek paylaşımında bulunmuş biri. Anıl kendi memleketi olan Ermenek’e de götürmeyi ihmal etmemiş. Ailesi ile tanıştırmış. Türk mutfağını tanıtmış. Tarihi yerleri gezdirmiş. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi güzellikleri birlikte gezmişler. Gittikleri şehirlerde arkadaş veya takipçileri ile buluşmuş o yörenin insanının bildikleri ile Drew’e bilgi vermiş. Tabi Türkiye’ye gelip hamama gitmemek olmaz tabi. Hamama gitmeyi ihmal etmemişler.

Amerikalı Gezgin Hamamda

Peki Neden Bu Kadar Önemli DREW?

Amerikalı Gezgin hakkında yazının başında sizlere bilgiler vermiştim. Bunların başında 2 Milyon Youtube Abonesi Olduğunu, 392 Milyon kere izlendiğini ve son 30 günde 20 Milyona yakın izlenmesi mevcut. Son 30 günlük videosu ise Türkiye Hakkında olan Drew Binsky aslında ülkemizi 20 Milyon Turist potansiyeline sahip kişiye tanıtmış oldu. Hem yerli hem yabancı Turistlerin ülkemiz hakkında, insanımız hakkında detaylı bilgi edinmesini sağlayarak onları Türkiye’nin sadece İstanbul, İzmir, Antalya olmadığını gösteri. Karadenizin yaylalarını, Doğunun Tarihi ve yemeklerinide gösteri. Bu konuda söylenmesi gereken en önemli şey ise Anıl’a teşekkür. Türkiye’yi gezdirerek Dünya’ya tanıtma fırsatı sağlaman ve Türk halkını, tarihini, kültürünü, yemeğini tüm Dünya’ya aktardığın Amerikalı Gezginiçin Teşekkürler.

Sizde Anıl’ın @gezmekenkolay adlı Drew’in ise @drewbinsky adlı kanallarını takip ederek Türkiye gezisi sırasında yaptıkları paylaşımlara bakabilirsiniz.

About Admin Yazar

Admin Yazar, yarı zamanlı gezin ve yazar.

Check Also

Akıllı Saat Önerileri

Akıllı Saat Önerileri

Akıllı saat son yıllarda hayatımıza giren popüler bir giyilebilir teknoloji ürünüdür. Farklı marka ve özelliklerden kendinize …

Leave a Reply

Your email address will not be published.