Amerika Birleşik Devletleri’nde Gezilecek En İyi Yerler

Bu uçsuz bucaksız ülkede görülecek çok şey olduğundan, konu Amerika Birleşik Devletleri’nde bir gezi planlamaya geldiğinde nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Bazıları tarihiyle, bazıları ise eğlencesi veya cazibesiyle tanınan birinci sınıf şehirler, ziyaretçilere aralarından seçim yapabilecekleri geniş bir yer yelpazesi sunar. Amerika Birleşik Devletleri’nde ziyaret edilecek en iyi yerler sadece kişisel ilgi alanlarınıza bağlı olabilir.

Doğu Sahili boyunca, New York ve Washington iki benzersiz farklı şehir deneyimi sunuyor. Batı Kıyısı boyunca, San Francisco ve Los Angeles turistler için sıcak noktalardır. Güneybatıda, Las Vegas çöle hayat veriyor ve Büyük Kanyon doğanın en büyük eserlerinden birini sergiliyor. Anakaranın ötesinde Waikiki plajları ve tropikal Hawai Adaları vardır. Bunlar sadece birkaç önemli yer, ancak her türden gezgin için harika yerler ülkenin her yerinde bulunabilir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ziyaret edilecek en iyi yerler listemizle Amerika’nın daha fazlasını keşfedin.

New York Gezisi
New York Gezisi

New York’ta Gezilecek Yerler

New York, dünyadaki başka hiçbir şehre benzemez ve tam olarak takdir edilmesi için deneyimlenmesi gereken bir şehirdir. İlk kez gelen ziyaretçiler için sokaklarda yürümek, Empire State Binası’ndan Rockefeller Plaza, Chrysler Binası, Central Park, High Line, Times Meydanı, 5. Avenue, Broadway ve tabii ki Özgürlük Anıtı.

Gündüz gezin, akşamları bir Broadway gösterisine katılın, alışveriş veya yürüyüş için zamanında çalışın ve rahatlayın ve harika bir yemeğin tadını çıkarın. Burası New York. Bir gün veya bir hafta sonu görülecek ve yapılacak çok fazla şey olduğu için, burası tekrar tekrar ziyaret etmeye değer bir şehirdir.

San Francisco Gezisi
San Francisco Gezisi

San Francisco’da Nereye Gidilmeli?

Bu büyüleyici ve pitoresk West Coast şehri, çiftler, bekarlar veya aileler için mükemmel bir kaçış yeridir. Ünlü yerler, büyüleyici sokaklar, güzel manzaralar ve açık havada yemek yeme, San Francisco’yu ziyaret etmek için bu kadar harika bir yer yapan şeylerin bir parçasıdır.

San Francisco Körfezi’nde bir gezintiye çıkın, Alcatraz’ı gezin, Golden Gate Köprüsü’nden geçin, Fisherman’s Wharf’ta dolaşın ya da şehirdeki yerleri keşfetmek için bir tramvaya atlayın.

Yaz veya sonbahar, ziyaret etmek için harika bir zamandır, ancak burada iklim ılımandır ve yılın herhangi bir zamanı hoştur.

Büyük Kanyon Gezisi
Büyük Kanyon Gezisi

The Grand Canyon Gezisi

Büyük Kanyon, nesiller boyu ziyaretçi çeken, mutlaka görülmesi gereken, yapılacaklar listesindeki yerlerden biridir. Kanyon duvarlarının üzerinden uçsuz bucaksız bir ufka ve aşağıda anlaşılmaz bir derinliğe bakmak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herhangi bir gezinin en önemli noktalarından biridir.

Büyük Kanyon’u ziyaret etmek, Las Vegas veya Phoenix’ten ve Sedona veya Flagstaff gibi civardaki bazı küçük şehirlerden günübirlik bir geziyle kolayca yapılabilir. Diğer bir seçenek de, ziyareti Arizona ve çevre eyaletlerde daha büyük bir sürüş gezisine dahil etmektir. Williams, AZ’den bir tren yolculuğu, kanyonu deneyimlemenin bir başka keyifli yoludur.

En popüler ve en çok ziyaret edilen bölümü olan Büyük Kanyon’un güney kenarı tüm yıl boyunca açıktır ve yılın herhangi bir zamanında ziyaretçi ağırlanır. Yaz ziyaretçilerinin ezilmesini önlemek için ilkbahar veya sonbaharda gelmeyi düşünün; hava güzel ve kalabalıklar daha küçük. Büyük Kanyon’un kuzey kenarına giden yol kışın kar nedeniyle kapalıdır.

About Gezgin Yazar

Leave a Reply

Your email address will not be published.