Amerika Birleşik Devletleri’nde Gezilecek En İyi Yerler

Bu uçsuz bucaksız ülkede görülecek çok şey olduğundan, konu Amerika Birleşik Devletleri’nde bir gezi planlamaya geldiğinde nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Bazıları tarihiyle, bazıları ise eğlencesi veya cazibesiyle tanınan birinci sınıf şehirler, ziyaretçilere aralarından seçim yapabilecekleri geniş bir yer yelpazesi sunar. Amerika Birleşik Devletleri’nde gezilecek en iyi yerler, kişisel ilgi alanlarınıza bağlı olabilir.

New York  Gezilecek Yerler
New York Gezilecek Yerler

New York Gezisi

New York, dünyadaki başka hiçbir şehre benzemez ve tam anlamıyla takdir edilmesi için deneyimlenmesi gereken bir şehirdir. İlk kez gelen ziyaretçiler için sokaklarda yürümek, Empire State Binası’ndan Rockefeller Plaza, Chrysler Binası, Central Park, High Line, Times Meydanı, 5. Avenue, Broadway ve tabii ki Özgürlük Anıtı.

Gündüz gezin, akşamları bir Broadway gösterisine katılın, alışveriş veya yürüyüş için zamanında çalışın ve rahatlayın ve harika bir yemeğin tadını çıkarın. Burası New York. Bir gün veya bir hafta sonu görülecek ve yapılacak çok fazla şey olduğundan, bu şehir tekrar tekrar ziyaret etmeye değer bir şehirdir.

San Francisco Gezisi
San Francisco Gezisi

San Francisco Gezisi

Bu büyüleyici ve pitoresk West Coast şehri, çiftler, bekarlar veya aileler için mükemmel bir kaçış yeridir. Ünlü yerler, büyüleyici sokaklar, güzel manzaralar ve açık havada yemek yeme, San Francisco’yu ziyaret etmek için bu kadar harika bir yer yapan şeylerin bir parçasıdır.

San Francisco Körfezi’nde bir gezintiye çıkın, Alcatraz’ı gezin, Golden Gate Köprüsü’nden geçin, Fisherman’s Wharf’ta dolaşın ya da şehirdeki yerleri keşfetmek için bir tramvaya atlayın.

Yaz ya da sonbahar, ziyaret etmek için harika bir zamandır, ancak burada iklim ılımandır ve yılın herhangi bir zamanı hoştur.

The Grand Canyon
The Grand Canyon Gezisi

The Grand Canyon

Büyük Kanyon, nesiller boyu ziyaretçi çeken, mutlaka görülmesi gereken, yapılacaklar listesindeki yerlerden biridir. Kanyon duvarlarının üzerinden uçsuz bucaksız bir ufka ve aşağıda anlaşılmaz bir derinliğe bakmak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herhangi bir gezinin en önemli noktalarından biridir.

Büyük Kanyon’u ziyaret etmek, Las Vegas veya Phoenix’ten ve Sedona veya Flagstaff gibi civardaki bazı küçük şehirlerden günübirlik bir geziyle kolayca yapılabilir. Başka bir seçenek, ziyareti Arizona ve çevre eyaletler üzerinden daha büyük bir sürüş gezisine dahil etmektir. Williams, AZ’den bir tren yolculuğu, kanyonu deneyimlemenin bir başka keyifli yoludur.

Büyük Kanyon’un en popüler ve en çok ziyaret edilen bölümü olan güney kenarı tüm yıl açık olup, yılın her döneminde ziyaretçi ağırlanmaktadır. Yaz ziyaretçilerinin ezilmesini önlemek için ilkbahar veya sonbaharda gelmeyi düşünün; hava güzel ve kalabalıklar daha küçük. Büyük Kanyon’un kuzey kenarına giden yol kışın kar nedeniyle kapalıdır.

Houston Gezisi
Houston Gezisi

Houston

Houston, bir arkadaş kaçamağı, çiftlerin inzivaya çekilmesi veya bir aile tatili için mükemmel bir şehirdir. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki şehirlerden direkt uçuşlarla, bir spor maçı izlemek için kolayca uçabilir, Houston’ın Müzeler Bölgesi’nde dolaşabilir, birçok lüks otelden birinde havuz başında dinlenebilir ve akşamlarınızı inanılmaz yemeklerin tadını çıkararak geçirebilirsiniz.

Houston, Amerika Birleşik Devletleri’nde yemek yemek için sıcak bir nokta haline geldi ve şimdi sıra dışı mutfağıyla tanınıyor.

Rahat ama açık havada bir kentsel deneyim istiyorsanız, bir bisiklet kiralayın ve parklarda veya şehir merkezindeki caddelerde kilometrelerce asfalt yollarda yolunuzu açın. Buffalo Bayou Park’taki Buffalo Bayou boyunca bir kayık ve kürek kiralayın.

Bir saatten daha kısa bir sürede Galveston’daki yakındaki plajlarda olabilir ve yol boyunca Space Center Houston’da durabilirsiniz.

About Gezgin Yazar

Leave a Reply

Your email address will not be published.